ДУШАН МАНДИЋ: "БЕЗ ПРАВА НА ПРЕДАХ" Капитен Новог Београда очекује паклену сезону
ДУШАН Мандић се после шест година вратио у Србију, предводиће мегатим Новог Београда и признаје да очекује паклену сезону.
ФОТО: АП
Сјајни ватерполиста је срећан што је поново у својој земљи, што је наша лига вероватно најјача на континенту, али је и свестан да репрезентативце очекује жесток ритам, јер ће се доказивати и у Лиги шампиона, Регионалној лиги, Светској лиги, светском и европском првенству...
- Леп је осећај играти поново у Србији. Брзо се привикавам на добре услове у Новом Београду. Тренирамо како треба, уигравамо се, имамо одличну екипу. Праве ствари нас тек очекују. Спремићемо се за прегршт утакмица које нам предстоје ове сезоне, репрезентативци ће одиграти 80-90 утакмица. Важно је само да се не повредимо, да останемо здрави. Верујем у ову екипу и мислим да можемо много тога да урадимо - истиче капитен Новог Београда, који ће и у наредне две године, 2022. и 2023, организовати завршни турнир Лиге шампиона.
Ове сезоне Србија ће опет имати једну од најјачих лига у Европи. Само је Нови Београд окупио браћу Пијетловић, браћу Рашовић, Јакшића, Драшовића, Грка Влахопулоса, Раднички је сачувао костур тима, који је ојачао Ћуком и Врлићем. Веома јак је и Партизан, ту су и Црвена звезда и Шабац...
- Наша лига је можда и најјача у Европи. Уз нас ту су и Раднички, Партизан, Црвена звезда, Шабац, мислим да ниједно друго првенство у Европи не може да се похвали са толико квалитетних екипа. Можда Мађарска, која има више екипа, Италија има Про Реко и Брешу, Олимпијакос је једини у Грчкој, Барселонета се издаваја од других у Шпанији. Дакле, једино Мађарска и Србија имају више добрих клубова - сматра Мандић.
Од јаког домаћег шампионата имаће корист и репрезентација.
- Уз клупску причу градимо и репрезентативну, ту уопште нема сумње. И мислим да ће много бити и лакше селектору Дејану Савићу да нас окупи, да урадимо мини-припреме када буде прилике. Мада, ове сезоне то ће бити тешко, јер мислим да само у новембру играмо 13 утакмица.
Руку на срце, необично је да ватерполиста у сезони одигра 80-90 утакмица.
- Имамо много такмичења, осим клупских, у мају 2022. очекује нас СП, а у септембру ЕП. Ту је и Светска лига. Стварно имамо много утакмица, тако да ће то бити и велики изазов за све нас. Шансу ће морати да добије више играче, неопходно је да се чувамо, пазимо и да гледамо где можемо да се одморимо - подвлачи Мандић.
Препоручујемо
ЛИСИЦЕ ЈАЧЕ ОД ЂАВОЛА: Убедљив пораз Јунајтеда коме ни Немања Матић није помогао
16. 10. 2021. у 18:10
СЛОВЕНЦИ ОПТУЖУЈУ МИЛОШЕВИЋА: Гурао је своје играче, другима оборио вредност
16. 10. 2021. у 17:18
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НОРВЕШКА ПРОТИВ ТРАДИЦИЈЕ: Французи играју за селектора Дешана
НОРВЕШКА и Француска састају се у оквиру последњег кола групне фазе Светског првенства 2026. године.
26. 06. 2026. у 06:30
УЗДИСАЛА ЦЕЛА ПЛАНЕТА! Најпознатија хрватска навијачица полугола стигла на Светско првенство! (ФОТО)
Измамила је уздахе свих обожаваоца и припадника мушког пола, навијачица "коцкастих" Ивана Кнол.
24. 06. 2026. у 07:32
Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"
СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.
23. 06. 2026. у 16:05
Коментари (0)