СРБИЈА ДОБИЛА ОПОМЕНУ: Лажна држава Косово мора да учествује

Марко Паунић
Марко Паунић

24. 10. 2021. у 07:59

ПРЕТХОДНИХ дана се доста спекулисало да би боксерима из тзв. државе Косово могло да буде забрањено учешће на Светском првенству у Београду.

СРБИЈА ДОБИЛА ОПОМЕНУ: Лажна држава Косово мора да учествује

ФОТО: Боксерски савез Србије

Ипак, синоћ се огласила се Светска боксерска асоцијација (АИБА) која је практично послала опомену Србији да такмичари из лажне државе Косово морају да се третирају као и остали боксери.

"Косовска боксерска федерација је члан АИБА од новембра 2014. године и очекујемо да она учествује на Светском боксерском првенству за мушкарце. АИБА очекује да ће Косовска боксерска федерација бити третирана као и све друге делегације које су АИБА чланови", стоји у саопштењу.

"АИБА жели да сваки боксер буде добродошао, јер свет бокса нема граница. Верујемо да сви спортисти морају да имају фер шансу да се такмиче и демонстрирају најбоље квалитете у рингу. Спорт би требало да уједињује људе и да буде ослобођен национализма и политике".

"АБА је у контакту са домаћином Светског првенства и Боксерским савезом Србије, у нади да решимо ову ситуацију", наводи се у саопштењу АИДА.

Подсећања ради, Светско првенство у боксу одржаће се у београдској Арени и почиње у недељу, 24. октобра.

БОНУС ВИДЕО

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Спектакл у Минхену: Бајерн има предност, али Реал никад не сме да се отпише!

Спектакл у Минхену: Бајерн има предност, али Реал никад не сме да се отпише!

Бајерн Минхен и Реал Мадрид одмериће снаге у реваншу четвртфинала Лиге шампиона (21.00), а Баварци на "Алијанц арени" бране минималну предност из првог меча који је био једна од најбољих утакмица овогодишњег издања најјачег клупског такмичења.

15. 04. 2026. у 07:15

Драма! Србија цео дан стрепела да ли Црвена звезда бојкотује вечити дерби - ево шта се у суботу увече десило!

Драма! Србија цео дан стрепела да ли Црвена звезда бојкотује вечити дерби - ево шта се у суботу увече десило!

Распоред је био такав - вечити дерби за крај лигашког дела регионалног шампионата у кошарци, али... То што је распоред говорио "Партизан дочекује Црвену звезду у недељу увече" није се свидело Звезди. Уопште.

18. 04. 2026. у 20:05

Коментари (4)

Привуците кишу пара: Како да вам новчаник више не буде празан - ове обичаје су наши стари поштовали за богатство и благостање