ШАРМАНТНЕ ЖИТИШТАНКЕ У ТЕКВОЛЕЈУ: Анастасија и Андреа на првом Гала турниру у Будимпешти
ОДБОЈКАШИЦЕ из Житишта код Зрењанина Анастасија Лемајић и Андреа Ћурчија представљаће текволеј репрезентацију Србије на првом Гала турниру у Будимпешти.

Фото: А. Амижић
За оне који не знају, текволеј је нови спорт, који комбинује одбојку са стоним тенисом, игра се на закривљеном столу и изузетно је популаран у свету, а нарочито међу познаваоцима одбојке.
Утемељен је у Мађарској 2012. године, а правила кажу да у игри учествују по два играча, без обзира на пол и године. Дозвољена су, као и у одбојци, максимално три додира, а лопта се након тога мора пребацити на противничку половину, односно закривљену површину на другој страни.
Први Гала турнир у текволеју одржаће се од 19. до 21. новембра у Будимпешти, уз богат наградни фонд од 12. 000 евра.
Иначе, Анастасија и Андреа су годинама биле саиграчице у Женском одбојкашком клубу Житиште, а текволеј им је сада нови изазов.

БАЛКAНСКИ ДЕРБИ У ЗАГРЕБУ: Дејо и Роби се враћају на "Максимир"
ЕКС-ЈУ дерби игра се овог понедељка у Загребу када на Максимир долази Црна гора, предвођена селектором Робертом Просинечким и председником Савеза Дејаном Савићевићем.
08. 09. 2025. у 11:24 >> 14:34

СРБИ ПРЕТУКЛИ ЕНГЛЕСКЕ НАВИЈАЧЕ? Београд "на ногама" пред Србија - Енглеска (ФОТО)
Србија и Енглеска играју у квалификацијама за Светско првенство, а пред ту утакмицу најновије вести из Београда тичу се енглеских навијача.
09. 09. 2025. у 18:05

ПЕВАЧ НИЈЕ БИО НА ОЧЕВОЈ САХРАНИ: "Није ме гризла савест"
ПЕВАЧ Раде Лацковић доживео је трагедију која му је потпуно променила живот.
09. 09. 2025. у 11:31
Коментари (0)