НОВИ УДАРАЦ ЗА СПОРТ: ФИНА забранила учешће Русима на СП у Будимпешти

Танјуг

24. 03. 2022. у 10:38

МЕЂУНАРОДНА пливачка федерација (ФИНА) забранила је руским и белоруским спортистима наступ на овогодишњем Светском првенству у Будимпешти.

НОВИ УДАРАЦ ЗА СПОРТ: ФИНА забранила учешће Русима на СП у Будимпешти

ФОТО: PSS-D.Damnjanović

Како је саопштено, ФИНА је забранила руским и белоруским спортистима и званичницима да учествују на шампионату света због ратних сукоба Русије и Украјине.

Након ових одлука, Руски пливачки савез је обавестио ФИНА о повлачењу свих руских спортиста у воденим спортовима са свих такмичења до краја ове године које организује међународна пливачка федерација.

ФИНА је прошлог месеца отказала Светско јуниорско првенство у пливању које је требало да се одржи у руском граду Казању.

Светско првенство у воденим спортовима у Будимпешти на програму је од 18. јуна до 3. јула.

Поред тога, извршни директор ФИНА потврдио је да је дисциплинска комисија отворила поступак против руског пливача Јевгенија Рилова због потенцијалног кршења правила након његовог наводног учешћа на митингу подршке рату у Украјини на стадиону Лужњики у Москви.

БОНУС ВИДЕО: КАД ДРЖАВА БРИНЕ О ШАМПИОНИМА: Како су се низали успеси Србије у 2021. години

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА ЈЕ ЗАПАЊЕНА: Не може да верује шта јој је Пољска управо урадила!

РУСИЈА ЈЕ ЗАПАЊЕНА: Не може да верује шта јој је Пољска управо урадила!

Рат у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" нису тако "бајне и сјајне" по Руску Федерацију као недавне, када је почело укидање апсолутне забране за учешће руских екипа, а и појединаца. Напротив.

23. 10. 2025. у 14:39

Коментари (4)