ДОМИНАЦИЈА ЕТИОПЉАНА: Феиса и Чеколе победници 35. Београдског маратона

Танјуг

15. 05. 2022. у 10:33

Етиопљанин Мулгета Бирхану Феиса и његова земљакиња Тседал Чеколе победници су јубиларног 35. Београдског маратона, који је данас одржан у главном граду Србије.

Феис је 42.195 метара претрчао у времену 2:12, 57.

Друго место освојио је такође Етиопљанин Тесоме Бекеле (2:13,37), а трећс њихов земљак Дебеле Беида (2:16,36).

Чеколе је остварила време 2:34,00.

Друго место освојила је такође Етиопљанка Азеб Гебремедхин (2:44,33), а треће њихова земљакиња Тигист Ајану (2:51,01).

Кенијац Пол Тионгик победио је у полумаратонакој трци. Он је 21 километар истрчао у времену 1:04,19.

Друго место освојио је Јонас Кинде из Етиопије (1:07,24), треће Кенијац Стенли Кипруто, члан Слободс из Ужица, (1:08, 21), док је четврти био Србин Ђуро Борбељ (1:08, 34).

Кенијка Луси Мавија Мули победница је полумаратонске трке у женској конкуренцији.

Она је остварила друго најбоље време у историји трке у Београду (1:11,54), само 13 секунди спорије од рекорда Оливере Јевтић.

Друго место освојила је такође Кенијка Лилијан Лелеи (1:16,54), а треће репрезентативка Србије Теодора Симовић.

За добру атмосферу и на 35. Београдском маратону, већ по традицији, побринула се УНИQА осигурање, која је девету годину заредом осигурала све учеснике.

Прави ритам тркачима давали су трубачи и бубњари и то на четири локације у граду: на Бранковом мосту, код "Лондона", на Теразијама, а из парка са Андрићевог венца стизала је и латино подршка уз познати бенд Салса y Пунто.

Такоде, сви тркачи били су у прилици и да на посебан начин овековече своје учешће на овогодишњем Београдском маратону пошто је УНИQА осигурање обезбедила и фото зону, која се налазила одмах по уласку у циљ.

БОНУС ВИДЕО: Србија је поносна, Јокићев постер на симболу Београда

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен само зато што се крстио, Новости откривају како је све перфидно упаковано!

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен "само зато што се крстио", "Новости" откривају како је све перфидно упаковано!

Репрезентативац Србије у џудоу Немања Мајдов објавио је нешто невероватно: после Олимпијских игара у Паризу, на којима је учествовао у категорији такмичара до 90 килограма тежине, суспендован је из спорта - јер се крстио пред излазак на борилиште у престоници Француске. "Новости" вам доносе - како је Међународна џудо федерација на врло лукав начин извела кажњавање нашег борца.

19. 09. 2024. у 16:07