ПОЧЕО XCROSS HARD ENDURO RELI: Стазама Таре и Златибора (ВИДЕО)
НА Краљевом тргу на Златибору јуче је почела четвородневна трка ФИМ светског мото шампионата Xcross hard enduro reli, са 150 учесника из 23 државе.

ФОТО: Н. Јанковић
Поред поменуте планине, адреналинско такмичење одвија се и на Тари, као и на њеним југозападним обронцима - у Мокрој Гори.
- Препознали смо значај овог спорта у светским оквирима и наша подршка зато траје већ неколико година. Утолико нам је данас драже то што имамо први пут Светски шампионат у Србији. Од почетка ове године више од 100.000 туриста боравило је на Златибору, а овакви догађаји доприносе порасту туристичких потенцијала - истакла је Татјана Матић, министарка трговине, туризма и телекомуникација, отварајући манифестацију.
Организацији елитне трке у мото-спорту, претходио је озбиљан рад.
- Нисмо ни сањали да ће после осам година рада, једно место у Србији бити домаћин Светског шампионата. Наша земља, у ауто-мото спорту, до сада није имала догађај овако високог ранга - нагласио је Бранислав Ђурић, испред организатора такмичења.
Општинари у Чајетини потрудили су се да такмичари имају најбоље могуће услове за тренинге и надметање.
- Надам се да ће такмичари са свих континената стићи да упознају најлепшу српску планину и да ће одавде понети најлепше утиске - рекао је Милан Стаматовић, председник Општине Чајетина, поздрављајући учеснике.
Током такмичења које подразумева вештину, издржљивост такмичара и њихових машина, учесници ће на крос-моторима, кроз најсуровије планинске пределе, прећи око 300 километара.
Препоручујемо

ПРОМОВИСАНА КЊИГА ПОСВЕЋЕНА СЕЛЕКТОРУ СРБИЈЕ ДРАГАНУ СТОЈКОВИЋУ: Пикси је увек за 10!
18. 05. 2022. у 19:19

КЛОП: НИКАДА НЕ ОДУСТАЈЕМО! "Фудбал је чудесна игра, ми ћемо победити Вулвсе"
18. 05. 2022. у 20:00

ОСОКОЉЕНИ ПАРТИЗАНОВИ КЛИНЦИ ИДУ У ПОЉСКУ ПО ПОБЕДУ: Олександрија је очајно одрадила припреме за нову сезону
ПАРТИЗАН гостује украјинској Олександрији у оквиру другог преткола Лиге конференције.
24. 07. 2025. у 10:21

"ДЕЛИЈЕ" НЕ МОГУ ДА ДОЂУ СЕБИ! Ванредно саопштење навијача Црвене звезде после оног што се десило на Маракани (ВИДЕО)
Фудбалски клуб Црвена звезда представио је ново појачање - Марко Арнаутовић изашао је пред новинаре, а једно питање емотивно је погодило новог фудбалера црвено-белих. Тицало се Синише Михајловића, а реакција је била таква - да су због тога морале да се огласе и "делије", најватренији навијачи клуба с Маракане.
24. 07. 2025. у 17:15

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво
НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.
25. 07. 2025. у 08:55
Коментари (0)