ПРВО - ПА ХРВАТСКА! Ватерполисти Србије од данас на новом задатку
„ДЕЛФИНИ“ имају прву озбиљну проверу на припремама за Европско првенство које се од 27. августа до 10. септембра одржава у Сплиту.
Фото: Н. Параушић
Ватерполисти су за данас имали заказан пут у Сасари где ће од до среде да учествују на „Сардинија купу“.
Изабраници Дејана Савића у понедељак (18.30) играју са Хрватском, дан касније са Грчком, а у среду са домаћином Италијом.
Италија је победник Светске лиге и вицешампион света, Грчка је била трећа, а Хрватска четврта на недавном првенству света у Будимпепшти. Наши су и на шампионату света и на Ф8 Светске лиге били пети, што говори да ће имати и те како тешке утакмице.
Олимпијски победници протекле недеље припремали су се у Требињу, где су у пријатељском мечу после петераца изгубили од Црне Горе са 20:19 (после четири деонице биле је 16:16). Савић ни у Италију није повео повређене Николу Јакшића и Ђорђа Лазића.
Боје Србије на Сардинији браниће: Димитрије Ристичевић, Лазар Добожанов (голмани), Сава Ранђеловић, Радомир Драшовић, Лука Пљеванчић (бекови), Немања Вицо, Петар Велкић (центри) Душан Мандић, Ђорђе Вучинић, Страхиња и Виктор Рашовић, Никола Лукић, Богдан Гавриловић, Огњен Стојановић, Марко Радуловић и Василије Мартиновић.
Бонус видео: Новак Ђоковић - Пет тајни због којих је најбољи на свету
Препоручујемо
СРБИН МЕЊА РОНАЛДА?! Манчестер јунајтед спремио замену за славног Португалца (ВИДЕО)
07. 08. 2022. у 16:10
НАШИ ПРЕДЛОЗИ: "Тип" - тикет за петак
РЕДАКЦИЈА Типа вам је за данас припремила следеће предлоге.
14. 11. 2025. у 07:00
СРБИЈА УЗ ЧУДО МОЖЕ НА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО! "Орлови" изгубили од Енглеске, а нису добили сјајну вест од Албанаца
Фудбалска репрезентација Србије није успела да победи Енглеску на Вемблију, па је услед пораза од 2:0 постало дефинитивно познато да из своје квалификационе групе неће отићи ни директно на Светско првенство, ни у бараж, што је обезбедила Албанија победом у Андори (1:0). Ипак, шанса за "орлове" постоји - и то минимална - да буду међу четири најбоље екипе у Лиги нација које се нису квалификовале кроз квалификационе групе. Тренутно, та четири места заузимају Велс, Румунија, Шведска и Северна Ирска, а само срећан сплет околности може нашу селекцију да "угура" у ту малу групу која "бочним путем" иде у бараж.
13. 11. 2025. у 22:39 >> 22:40
Дарко навео ШЕСТ ствари о животу у Немачкој о којима се ћути: Разбио велики мит, па открио због чега ПОЛИЦИЈА уме да дође на врата
ДАРКО Тешић, који стоји иза популарног Инстаграм профила „Балканац у Немачкој“ недавно је објавио видео који је привукао велику пажњу пратилаца, а у њему на духовит и искрен начин дели своја запажања о животу у Немачкој.
13. 11. 2025. у 18:15
Коментари (0)