НАСТАВЉЕНА САРАДЊА: Спортски савез Србије и делегација Мађарског универзитета за спортске науке посетили Факултет за спорт

Часлав Вуковић

24. 01. 2023. у 19:08

СПОРТСКИ савез Србије посетили су представници Факултета за спорт Универзитета "Унион – Никола Тесла" и делегација Мађарског универзитета за спортске науке.

НАСТАВЉЕНА САРАДЊА: Спортски савез Србије и делегација Мађарског универзитета за спортске науке посетили Факултет за спорт

ФОТО: ССС

Председник ССС Давор Штефанек заједно са генералним секретаром Гораном Маринковићем дочекао је председника Савета Факултета за спорт Универзитета "Унион – Никола Тесла", господина Бојана Секулића и проф.др Милана Михајловића, као и делегацију Мађарског универзитета за спортске науке коју је предводила др Јудит Кадар, а чинили су је Вивиен Амерлинг, Габријела Стојаловскy и др Ђорђи Суха. Како Спортски савез Србије и Универзитет "Унион – Никола Тесла" већ дуго година негују успешну сарадњу, овога пута су се додатне могућности отвориле доласком представника Мађарског универзитета за спортске науке.

- Веома ми је драго да већ дуги низ година успешно сарађујемо са Универзитетом "Унион – Никола Тесла" на пољу едукације спортиста и спортских стручњака. Увек  добро дођу нове идеје, а простора за напредак има. Надам се да ће у наредном периоду ова сарадња допуњена мађарским стручњацима изнедрити велики број едукованих лица у области спорта, али и помоћи едукацију спортиста како олимпијских тако и неолимпијских спортова – рекао је Штефанек.

У наредном период Спортски савез Србије жели посебно да повећа своје ангажовање на пољу едукације свих оних који су укључени у систем спорта, јер знање представља важну карику ка успеху, додао је генерални скеретар ССС Горан Маринковић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НОВА СЕЗОНА, ИСТИ ЦИЉЕВИ: Звезда започиње одбрану титуле пред својим навијачима, новајлији се не пише добро у Београду

НОВА СЕЗОНА, ИСТИ ЦИЉЕВИ: Звезда започиње одбрану титуле пред својим навијачима, "новајлији" се не пише добро у Београду

ПРВИ меч у тамичарској сезони 2025/26 Црвена звезда ће одиграти против Јавора из Ивањице којег дочекује на "Стадиону Рајко Митић" од 20.00.

19. 07. 2025. у 07:20

НИЈЕ МОГАО ДА ДОЂЕ СЕБИ: Ево шта је Никола Јокић управо доживео у Кини (ВИДЕО)

НИЈЕ МОГАО ДА ДОЂЕ СЕБИ: Ево шта је Никола Јокић управо доживео у Кини (ВИДЕО)

Никола Јокић, најбољи кошаркаш данашњице ма шта МВП гласања "стручњака" у НБА лиги говорила, још увек није званично потврдио да ли ће играти за репрезентацију Србије на овогодишњем Европском првенству, али то можда и не чуди јер из спонзорских разлога мора да иде са континента на континент.

17. 07. 2025. у 19:39

Коментари (0)

ЉУБАВНА ПРИЧА ЧАРЛСА И КАМИЛЕ: Полудео када је чуо да се верила, а ево шта је она рекла Дајани када јој је тражила да прекину аферу