БЕОГРАД ПИШЕ ИСТОРИЈУ: Српска престоница је прва у Европи која ће организовати СП у ММА
БЕОГРАД је први европски град у којем ће се одржати СП у ММА. Шампионат че свечано бити отворен вечерас (18.00) у "Штарк арени",а прве борбе су већ у недељу (11.00). За медаље ће се до 18. фебруара борити 550 такмичара из 62 државе у мушкој и женској јуниорској и сениорској конкуренцији.
ФОТО ТАНЈУГ/ СТРАХИЊА АЋИМОВИЋ/ нр
- Ово је историјски догађај за ММА, имајући у виду да је Београд први европски град домаћин СП, с обзиром да су организатори претходних седам шампионата биле САД, Бахреин и УАЕ - каће Лука Николић, председник ММА савеза Србије.
Николић је додао да су представници светске ММА федерације (ИММАФ) одушевљени Београдом, условима у "Штарк арени", интересовањем публике:
- Не сумњам да ће по завршетку првенства имати још боље утиске о Београду и Србији!
Процене су да ће гледаоци бити у прилици да дневно посматрају и до стотину борби са пет борилишта постављених у "Штарк арени".
Борилачки спектакл у "Штарк арени" не завршава се затварањем Светског првенства у ММА. У суботу, 18. фебруара од 19 часова, биће одржане професионалне борбе у организацији БРАВЕ ФЦ из Бахреина, а борци долазе из Србије, Киргистана, Русије, Бахреина, Пољске, Хрватске, Француске, Азербејџана, Белгије, Египта, Либана и Саудијске Арабије.
- Овакви догађаји помажу у стварању одрживе ММА спортске економије у овим нацијама, које ће даље развијати спорт на континенталном нивоу - каже председник БРАВЕ ФЦ Мохамед Шахид.
Препоручујемо
ЈУЧЕ СМО ПРОШЛИ! Ево ТИП тикета за среду
ПОНОВО су наши типстери били на висини задатка, у ритму дочекујемо 2026. годину!
31. 12. 2025. у 07:00
ПАО АЛЕКСАНДАР ЛУКАШЕНКО: Ово је његова прва реакција (ВИДЕО)
Најновије вести из Белорусије су прилично неочекиване.
30. 12. 2025. у 19:58
УМРО НАЈТЕЖИ ЧОВЕК НА СВЕТУ: Са 600 килограма ушао у историју - борио се да смрша, али болест је пресудила
ДРЖАО је Гинисов рекорд за најтежег човека на планети...
30. 12. 2025. у 18:15
Коментари (0)