ПОНОС СРБИЈЕ И НОВОГ САДА: Српски златни баскеташи „три на три“ гости у Градској кући у Новом Саду

Слободан Бајић

07. 06. 2023. у 17:55

ИГРАЧИ репрезентације Србије у баскету 3х3, Страхиња Стојачић и Дејан Мајсторовић, селектор Марко Ждеро и тренер Данило Лукић, који су минулог викенда освојили злато на осмом Светском првенству у Бечу, јуче су били гости у Градској кући Новог Сада.

ПОНОС СРБИЈЕ И НОВОГ САДА: Српски златни баскеташи „три на три“ гости у Градској кући у Новом Саду

С.Б.

Милан Ђурић, градоначелник и Огњен Цвјетићанин, члан градског већа задужен за спорт, честитали су најбољим баскеташима на планети шесту титулу првака света и у први план истакли њихову посвећеност брзом и динамичном спорту.

- Друга у низу освојена златна медаља и то у финалној утакмици против репрезентације Сједињених Америчких Држава… тај меч је, свакако, показао сву лепоту баскета. Тим пре, што је после преокрета, тријумф Србије био предмет свих разговора а наши баскеташи, хероји. Тај, као и претходни резултати су доказ где се игра најбољи баскет, али и подстрек млађима који почињу да се баве спортом. Готово цео наш национални тим је из Новог Сада и виде се да се најбољи баскет у Србији игра на теренима на „Ђачком игралишту“, „Бронксу“ на Лиману, Банатићу, Детелинари… наши баскеташи су показали храброст, истрајност и тимски дух, бавећи се спортом који захтева снагу и енергију и драго ми је да је титула поново у Србији– рекао је градоначелник Ђурић.

Баскеташи репрезентације Србије су упознали градоначелника са условима у којима тренирају и начинима на које се припремају за велика такмичења, истичући добру сарадњу са градом.

-Још једно, шесто по реду злато за Србију на осам светских првенстава, уједно је и четврто злато заредом после Олимпијских игара. Јер, освојили смо два европска и два светска првенства у низу. Прсрећни смо, били најбоља екипа на првеству и имали среће у финалу, када је ривалу код 19:19 лопта изашла са обруча. Награђени смо за сав труд и заслужили да освојимо златну медаљу. На нама је дасе трудимо да наставимо у истом ритму– рекао је Мајсторовић.

Челенџер

МИЛАН Ђурић, градоначелник Новог Сада, најавио је да ће се на платоу Вујадина Бошкова, између стадиона „Карађорђе“ и „Спенс-а“, 15 и 16. јула, одржати турнир Ултра Челенџер.

- Новосађани ће бити у прилици да гледају најбољи светски баскет, наше шампионе и друге екипе које долазе из целог света у наш Град – рекао је Ђурић.


 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЈУВЕ ПЛАЧЕ ЗА ВЛАХОВИЋЕМ: Србин баш фали старој дами која би се да је он ту борила за титулу!

ЈУВЕ "ПЛАЧЕ" ЗА ВЛАХОВИЋЕМ: Србин баш фали "старој дами" која би се да је он ту борила за титулу!

ПОСЛЕ пропуштене прилике да против Лећеа упише нову победу за викенд, Јувентус ће тражити брз одговор у уторак вече када гостује Сасуолу на "МАПЕИ стадиону" у оквиру 19. кола Серије А (20.45).

06. 01. 2026. у 07:30

АКО ВАМ АУТО ПРОКЛИЗА: Савет аутомобилисте који може спасити животе - како безбедно возити по СНЕГУ

АКО ВАМ АУТО ПРОКЛИЗА: Савет аутомобилисте који може спасити животе - како безбедно возити по СНЕГУ

ЧЕДОМИР Бркић објаснио је како возачи треба да правилно очисте аутомобиле након снежних падавина, али и како да возе, управљају и понашају се у саобраћају.

05. 01. 2026. у 19:27

Коментари (0)

КРИСТИЈАН БЕЈЛ ОЖЕНИО СРПКИЊУ: Због ње променио веру, физички се сукобио са мајком и сестром