БЕОГРАД ОБАРА РЕКОРДЕ: Све је спремно за Светско првенство у Србији
Сениорско светско првенство у рвању, које ће се од 16. до 24. септембра други пут узастопно одржати у Београду, окупиће рекордан број такмичара.
ФОТО: М. Вукадиновић
У Београдској арени за медаље и олимпијске норме за Игре у Паризу бориће се укупно 1032 рвача, чиме ће планетарни шампионат у Београду ући у анале светског рвања по масовности.
На струњачама у Београдској арени током осам дана такмичења појавиће се 387 бораца у грчко-римском стилу, 354 рвача слободним стилом и 291 дама.
- Овом броју треба додати још 513 тренера и 78 судија, а уз представнике рвачких савеза земаља учесница, чланове светске и европске рвачке федерације, као и незаобилазно медицинско особље, долазимо до броја од 2.120 гостију - каже Милан Јелић, генерални секретар Рвачког савеза Србије и додаје:
- Ушли смо у завршну фазу припрема организације овог великог такмичења. Имамо значајно искуство од прошле године и нема сумње да ћемо испунити све највише стандарде. Од 4. септембра крећемо са монтажом свих неопходних елемената у Београдској арени како бисмо на време испунили све захтеве Светске рвачке федерације - констатовао је Јелић.
Свечано отварање Светског првенства у рвању биће прави спектакл, а заказано је за суботу, 16. септембар, од 18.30 часова, у оквиру кога ће специјалан наступ имати Марија Шерифовић, па ће публика имати прилику да сат времена ужива у незаборавним хитовима велике музичке звезде, као и у изузетно атрактивном забавном програму.
Препоручујемо
КО ЋЕ НА МЕГДАН БАРСИ? Мадридски великани укрштају копља у полуфиналу Суперкупа Шпаније!
ГРАДСКИ ривали Атлетико Мадрид и Реал Мадрид поново ће укрстити копља, овога пута у полуфиналу Суперкупа Шпаније (20.00) који се и ове године одржава Џеди. Улог је огроман, финале против Барселоне и прилика за први трофеј у 2026. години.
08. 01. 2026. у 08:00
ДОСАД НЕЗАБЕЛЕЖЕНО! Новак Ђоковић снимљен како моли за ово (ВИДЕО)
Новак Ђоковић се побринуо да најновије вести из тениса - буду несвакидашње.
06. 01. 2026. у 15:38
КАКО ИЗГЛЕДА ЖИВОТ У НАЈХЛАДНИЈЕМ МЕСТУ НА СВЕТУ? Село у којем се аутомобили не гасе, телефони не раде, а деца иду у школу на –50°C
ПРОСЕЧНА температура у граду зими пада на -58 степени Целзијуса...
07. 01. 2026. у 18:20
Коментари (0)