СРПСКИ МОСТ МЛАДИХ ДО СОЧИЈА: Децу из наше земље очекује незаборавно дружење, а и више од тога!
СОЧИ, један од препознатљивих центара модерн Русије ће уводне недеље марта наредне године бити домаћин светског омладинског фестивала, на коме ће учешће узети више од 20 000 младих из целог света, узраста од 14. до 35. године.
ФОТО:Приватна архива
Град на обали Црног мора је декларисан као “летња престоница Русије” и један од најмодернијих урбаних средина на простору највеће државе на свету широј јавности је презентован након организација Зимске Олимпијаде и Мондијала у фудбалу са изузетним садржајима, посебно за млађу популацију.
Култура, уметност, спорт, политика, бизнис, наука… Широк дијапазон из најразличитијих области у којима ће учесници фестивала моћи да размењују своја искуства и знања.
Припремни период је отпочео 26. октобра у Москви, када је одржан Конгрес међународног савета фестивала, на коме је учешће узео и представник Србије Алекса Гајић, председник Центра за српско- руску сарадњу „Зенит“.
На Конгресу су учествовали представници преко 90 земаља света, односно 120 младих лидера. ФОТО:Приватна архива
Учесници Конгреса су нагласили важност заједницког деловања на међудржавном нивоу са циљем стварања многополарног света, који ће омогућити баланс интереса свих земаља и створити услове за изградњу праведне будућности.
-Радујем се следећој години и марту месецу, јер ћемо заједно са младим људима из Србије кренути пут Сочија и провести 7 дана на међународном фестивалу младих које организује Руска Федерација. Овај фестивал је од великог значаја за све нас, поготову за омладину Србије јер ће имати прилику да у период од недељу дана упозна признате и реномиране људе из разлицитих научних, културних, образованих, спортских, медијских делатности и да стекну нова знања и вештине. Такође, имаће прилику да се упознају са хиљадама младих људи из разлицитих делова света и Русије и стекну нова пријатељства. Поред неформалног образовања, имаће прилику и за забавни и спортски део фестивала, да обилазе знаменитости и лепоте једног од најлепших градова Руске Федерације.. Захвална сам на овој прилици што могу да младим људима из свог ваљевског округа омогућим одлазак у Русију, јер сам и сама била учесник у првом Руско - Српском форуму који се одржао 2021. године у Краснодару и то искуство и усвојена знања сам примењивала у својим пословним активностима, а верујем и да ће овогодишњи млади из Србије, имати исти утисак и да ће их визита Сочију оплеменити и професионално и социјално дружећи се са вршњацима са различитих меридијана. Квота учесника из Србије је била 200, од чега су три четвртине млади из региона Ваљева, а морам да истакнем да је пријавни захтев попунило скоро дупло већи број од лимитираног броја за мартовски Фестивал у Сочију. У временима пуним изазова и неким лошим дешавањима на многим подручјима, наша мисија је да саградимо мост пријатељства до Црноморске обале где се млади неће гледати кроз нишане аутомтског оружја, већ кроз личне објективе дружења и пријатељства – рекла је Ивана Петарић, једна од организатора Фестивала младих у Сочију 2024. године, за простор Србије са акцентом на регион Ваљева.
Препоручујемо
ПРЕНОС, БАРСЕЛОНА - ПАРТИЗАН: Црно-бели на тешком гостовању у Евролиги
09. 01. 2026. у 19:30
ФИФА БЕЗ МИЛОСТИ ЗА ОВАКВЕ СТВАРИ! Хрвати кажњени због "Убиј Србина" и "За дом спремни"
09. 01. 2026. у 19:25
"ВЕЛИКО ПОШТОВАЊЕ ЗА ЊЕГА": Тренер Денвера учио од Пешића како да користи Николу Јокоћа
09. 01. 2026. у 18:43
КО ЋЕ НА МЕГДАН БАРСИ? Мадридски великани укрштају копља у полуфиналу Суперкупа Шпаније!
ГРАДСКИ ривали Атлетико Мадрид и Реал Мадрид поново ће укрстити копља, овога пута у полуфиналу Суперкупа Шпаније (20.00) који се и ове године одржава Џеди. Улог је огроман, финале против Барселоне и прилика за први трофеј у 2026. години.
08. 01. 2026. у 08:00
АМЕРИКАНЦИ У ШОКУ: Ево шта је Владимир Путин управо урадио
Русија и Америка, али и Француска, део су најновије вести која великом брзином обилази планету.
08. 01. 2026. у 23:35
ВОДИТЕЉКА ОТКРИЛА ИСТИНУ О ЦЕЦИ И ЧЕДИ: Умешан и Александар Кос - шта се дешавало између политичара и певачице
БЛИЗАК пријатељ и сарадник Чедомира Јовановића, Александар Кос, последњих месеци нашао се у жижи интересовања јавности. О његовом професионалном ангажману, али и приватном животу, у последње време све се чешће спекулише, док је јавности и даље мало познато чиме се заправо бави и какав је његов пут био до позиције на којој се данас налази.
09. 01. 2026. у 08:42
Коментари (0)