НЕМАЧКА БОЉА ОД СРБИЈЕ: "Делфини" поражени на турниру у Мађарској

Танјуг

18. 12. 2023. у 21:07

ВАТЕРПОЛИСТИ Србије поражени су овог понедељка од селекције Немачке са 11:9 (2:3, 4:1, 2:4, 3:1) на отварању Е-Он купа у Будимпешти.

НЕМАЧКА БОЉА ОД СРБИЈЕ: Делфини поражени на турниру у Мађарској

Фото: EPA-EFE/Tibor Illyes

"Делфини" су у првој четвртини стекли минималну предност - 3:2. Вицо је повратак у репрезентацију обележио голом, уписао се и дебитант Гладовић, уз њих и Марко Радовић.

Немци су своје једине две праве прилике искористили. Предност наше селекције је могла да буде убедљивија пошто је четири или пет пута је погођен оквир гола.

Других осам минута потпуно друга прича. Пљеванчић је реализовао играча више за 4:2 али је напад после тога потпуно стао. Ривал се ослободио, и серијом од четири гола преокренуо резултат.

Почетком трећег дела, Немачка је имала 7:4. Био је то знак да се српски ватерполисти тргну, тачније да серију почне Душан Мандић. Смањио је на 7:5, на 8:6 и 8:7. У тој серији Рашовић није искористио петерац али је изједначење донео Мартиновић. Одбрана и Филиповић су деловали много боље. У последњих осам минута се ушло са 8:8.

Драшовић је из петерца донео вођство и то је од српског напада били све. Није било организације, промашивани су зицери, што су Немци искористили и серијом од три гола стигли до победе.

Србија сутра од 9.30 игра са Румунијом други меч на турниру у Мађарској.

БОНУС ВИДЕО: "ШАХОМ ПРОТИВ КОРУПЦИЈЕ": Одржано такмичење Омладинске лиге Београда за 2023

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СРБИ СУ ПОВЕЛИ И ЊЕГА! Албанци о човеку који је дошао са фудбалерима Србије у Тирану

"СРБИ СУ ПОВЕЛИ И ЊЕГА!" Албанци о човеку који је дошао са фудбалерима Србије у Тирану

Албанија и Србија играју у суботу на почетку квалификација за Светско првенство у фудбалу, а тим поводом - у Тирани су открили један детаљ који им је нарочито занимљив.

06. 06. 2025. у 18:57

Коментари (0)

Спој ритма и дечје маште - Хуманитарни мјузикл “Боки и КрокРоцкодилоси” за помоћ Фондацији Једро