СПОРТСКИМ САВЕЗИМА У ВОЈВОДИНИ 110 МИЛИОНА ДИНАРА : Дане Баста, покрајински секретар за спорт и омладину
БУЏЕТ за функционисање покрајинских спортских савеза ће за наредну годину износити 110 милиона динара, од чега је 103 милиона намењено годишњим програмима савеза, док ће седам милиона динара бити усмерено за стручно усавршавање тренера.

Прес служба покрајинске владе
Он је у разговору са представницима покрајинских спортских савеза, о финансирању спорта на територији АП Војводине у 2024. години, истакао да су у години на измаку издвајања из покрајинског буџета за унапређење спорта и спортске инфраструктуре била рекордна.
- Последњим ребалансом за развој спорта у Покрајини било је намењено додатних 90 милиона динара, који су усмерени спортским организацијама и клубовима у свих 45 локалних самоуправа у Војводини. У наредној години, овај тренд издвајања за развој спорта биће настављен како у малим срединама, тако и у великим градовима- рекао је Баста и најавио да ће догодине бити издвојен 21 милион динара за стипендирање талентованих и перспективних спортиста, док ће 50 милиона динара бити опредељено за финансирање посебних програма покрајинских спортских савеза.
Када је реч о доприносу развоју спорта, за шта је на првом овогодишњем конкурсу било издвојено 65 милиона динара, Баста је прецизирао да у 2024. години ту област очекује подршка од 77 милиона динара, што је изузетно важно због стратешког приступа унапређењу рада спортских организација, као и читавог система спорта.
У оквиру осталих конкурса Покрајинског секретаријата за спорт и омладину, за унапређење спортске инфраструктуре издвојено је 250 милиона динара, за међународне манифестације 35 милиона, за афирмацију жена у спорту 10 милиона, а за подршку школском спорту осам милиона динара.

ОСОКОЉЕНИ ПАРТИЗАНОВИ КЛИНЦИ ИДУ У ПОЉСКУ ПО ПОБЕДУ: Олександрија је очајно одрадила припреме за нову сезону
ПАРТИЗАН гостује украјинској Олександрији у оквиру другог преткола Лиге конференције.
24. 07. 2025. у 10:21

"ДЕЛИЈЕ" НЕ МОГУ ДА ДОЂУ СЕБИ! Ванредно саопштење навијача Црвене звезде после оног што се десило на Маракани (ВИДЕО)
Фудбалски клуб Црвена звезда представио је ново појачање - Марко Арнаутовић изашао је пред новинаре, а једно питање емотивно је погодило новог фудбалера црвено-белих. Тицало се Синише Михајловића, а реакција је била таква - да су због тога морале да се огласе и "делије", најватренији навијачи клуба с Маракане.
24. 07. 2025. у 17:15

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво
НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.
25. 07. 2025. у 08:55
Коментари (0)