ПОЈЕДИНАЧНО ПРВЕНСТВО СРБИЈЕ У ШАХУ: Полуфинале ће се поново играти у Параћину

Зорана Рашић
Зорана Рашић

28. 01. 2024. у 18:13

ПОСЛЕ веома успешног недавно одржаног међународног Зимског шаховског фестивала „Параћин 2024“, тај град ће поново бити домаћин једног шаховског такмичења, овог пута националног.

ПОЈЕДИНАЧНО ПРВЕНСТВО СРБИЈЕ У ШАХУ: Полуфинале ће се поново играти у Параћину

Фото: З. Рашић

На локалним базенима биће одржано овогодишње полуфинале Појединачног првенства Србије од 5. до 11. фебруара.

На програму ће бити два одвојена турнира, Опен и конкуренција жена, а по четири најбоље пласирана играча квалификоваће се за шампионате Србије који ће се играти од 16. до 24. јуна. Право учешћа имају сви шахисти и шахисткиње са ФИДЕ рејтинг листе Србије без обзира на титулу и рејтинг, изузев оних који су освојили једно од прва три места на прошлогодишњим појединачним првенствима Србије.

Распис такмичења може се преузети ма сајту Шаховског савеза Србије.

У складу са Правилником о такмичењима ШСС, број кола зависиће од броја пријављених играча. Наградни фонд за ОПЕН конкуренцију износи 500.000 динара, док је за конкуренцију жена 200.000.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДЕЛИЈЕ ОВО НИСУ ОЧЕКИВАЛЕ: Ево шта су пољски хулигани оставили на Маракани (ФОТО)

"ДЕЛИЈЕ" ОВО НИСУ ОЧЕКИВАЛЕ: Ево шта су пољски хулигани оставили на Маракани (ФОТО)

Црвена звезда и Лех играли су у уторак реванш меч квалификација за УЕФА Лигу шампиона у фудбалу, а у Београд су тим поводом стигли не само хулигани који бодре клуб из Познања, већ и њихови "коалициони партнери" из других пољских навијачких група. И, иако су већим делом дана они мирно боравили у српској престоници, у једном тренутку су направили проблеме, а за собом су на крају оставили и поруку.

13. 08. 2025. у 12:35

Коментари (0)

ДЕЛИЈЕ ОВО НИСУ ОЧЕКИВАЛЕ: Ево шта су пољски хулигани оставили на Маракани (ФОТО)