НОВОСТИ УЖИВО ИЗБОРИ 2024 СА ЛИЦА МЕСТА

"САМО СУ НАМ ЦРНОГОРЦИ У ГЛАВИ!" Ватерполисти Србије победом отворили Светско првенство и већ гледају ка дербију

С. К.

05. 02. 2024. у 17:33

ПРВА препрека је релативно лако прескочена. Ватерполисти су на СП у воденим спортовима у Дохи оправдали улогу фаворита и у другом полувремену сломили отпор упорних Јапанаца - 17:10 (4:3, 4:4, 5:1, 4:2). "Делфине" у среду (15.30) очекује велики дерби са Црном Гором.

САМО СУ НАМ ЦРНОГОРЦИ У ГЛАВИ! Ватерполисти Србије победом отворили Светско првенство и већ гледају ка дербију

Никола Јакшић су се трудили да одиграју што боље против Јапанаца, како би подигли форму за одлучујуће дуеле са Црногорцима и Американцима за прво место у групи, које не воде директно само у четвртфинале СП, већ и на Олимпијске игре у Паризу.

- Утакмица је била физички и психички врло исцрпљујућа. Против Јапана не смеш да се опустиш. Били су у вођству један период али су после пресудили наше искуство и индивидуални квалитет. Битну победу заборављамо јер стижу тежи мечеви. Идемо корак по корак, сада су нам само Црногорци у глави. Знамо да ће да буде тешко - истакао је за сајт ВСС Ђорђе Вучинић.

Наши су знали и да неће одмах да сломе отпор Јапанаца, да морају да буду стрпљиви и упорни како би, највероватније, после првог кола осигурали макар осмину финала.

Почетак је припао Јапанцима. "Самураји" се крунули одважније, искористили благу опуштеност Срба и после минут и по водили су головима Аракија и Такате са 2:0. Азијски првак је имао и 3:1, када наши намећу свој ритам. "Делфини" су спустили рампу, заиграли чвршће у одбрани, одлучније у нападу и за осам минута праве серију 5:0 за 6:3.

Али, Јапанци не би били Јапанци када би се лако предали. Напротив, чинили су све да држе корак за Србима и користили сваку прилику да изненаде Филиповића. И то им је полазило за руком све до почетка треће четвртине. Успевали су да надокнаде минус три, а у првом минуту треће четвртине голом Инабеа изједначили су на 8:8.

Само, то никако није уздрмало наше асове. Чак их је и мало наљутило, па је прво Ранђеловић поготком за ТВ шпице најавио голедау. Сада праве нову серију од 7:0, коју је окончао прелепим голом Страхиња Рашовић за 15:8. До краја су наши одржавали предност, а Јапанци су се трудили да пораз учине што подношљивијим.

- Баш су незгодна екипа, са чудним стилом игре. Две четвртине је било мало теже, после када смо пробили све је дошло на своје. Спремали смо се за Црну Гору и Америку, ако испоштујемо договор све ће бити добро - нагласио је дебитант Петар Јакшић

Ипак, не може а да се не примети да је било пукотина у нашој игри, нарочито у одбрани, која је дозволила противнику да неколико пута са дистанце затресе мрежу. Такво занемаривање против Црногораца и Американаца може да буде и те како опасно. Ипак, верујемо да пулени Уроша Стевановића у тим утакмицама такве пропусте неће дозвољавати себи, да ће бити фокусиранији и агресивнији. n

СРБИЈА - ЈАПАН 17:10

БАЗЕН: у Дохи. Гледалаца: 500. Судије: Ставридис (Грчка) и Франуловић (Хрватска). Играч више: Србија 9(5), Јапан 9 (3).

СРБИЈА: Филиповић (9 одбрана), Мандић 3, Страхиња Рашовић 3, Ранђеловић 3, Петар Јакшић, Вучинић, Драшовић, Никола Јакшић 4, Убовић 2, Лукић 1, Виктор Рашовић 1, Лазић 1, Митровић (1 одбрана).

ЈАПАН: Танамура (5 одбрана), Адачи, Ватанабе 1, Огихара, Иное, Сузуки 1, Дате 1, Таката 2, Нита, Инаба 2, Окава 2, Араки 1, Нишимура (3 одбране).

Четвртине: 4:3, 4:4, 5:1, 4:2.

МОЖДА САМ ПОРЕКЛОМ И СРБИН Де Ниро о Београду, бомбардовању 99, Нолету, Хрватима и Бошњацима

"МОЖДА САМ ПОРЕКЛОМ И СРБИН" Де Ниро о Београду, бомбардовању '99, Нолету, Хрватима и Бошњацима

ПРОСЛАВЉЕНИ холивудски глумац Роберт Де Ниро, који је последњих дана у центру пажње јер је у 80. години седми пут постао отац, својевремено је посећивао нашу земљу, а симпатије према српском народу није скривао ни у својим изјавама.

02. 06. 2024. у 11:40