НЕВЕРОВАТНО! Финале Светског првенства у ватерполу, Хрватска - Италија, завршено на драматичан начин
Драматичних утакмица је било на Светском првенству у ватерполу 2024. чији је домаћин била Доха, али се чини да је највећи трилер остављен за крај, за борбу за злато.

FOTO: Tanjug/AP
А злато је припало, трећи пут у историји, Хрватској.
Хрватски ватерполиста Рино Бурић слави гол у финалу Светског првенства 2024. против Италије / FOTO: Tanjug/AP
Од самог почетка, до самог завршетка утакмице за пехар владала је неизвесност. Ниједна екипа није успела да створи више од гола предности, а смењивања у вођству је било.
Чинило се да ће Италијани, када је Фондели дао гол за 11:10, освојити титулу, нарочито јер је Хрватска потом прокоцкала ситуацију с играчем више, но пет секунди пре краја четврте четвртине Рино Бурић је дао гол - поравнао на 11:11 и "одвео" финале у извођење петераца.
И ту су Италијани имали предност, али...
Након што су Маринић-Крагић и Фондели били прецизни, Фатовићу је Де Лунго одбранио пенал, а Прешути својим добрим ударцем учинио да "азури" после друге серије имају гол предности.
Њихов Екенике је промашио мету, Рус који је прешао да игра за Хрвате, Харков, донео преокрет, а на тих 14:13 није се надовезало изједначење: Ди Фулвију је Анић одбранио петерац, па је Жувела својим голом постаавио коначних 15:13 за Хрватску.
Изабраници селектора Ивице Туцка су у четвртфиналу, подсетимо, елиминисали Србију из борбе за медаље (15:13), потом су савладали Французе (11:11, па 6:5), а онда и Италију.
Србија је, подсетимо, шампионат планете завршила поразом од Грчке и заузела шесто место.
Бонус видео: "Делије" послале поруку Русији на мечу Црвена звезда - Вождовац

МИЛОЈЕВИЋЕВА ЗВЕЗДА НА НАЈТЕЖЕМ ИСПИТУ ДО САДА: „Црвено-бели“ морају пронаћи начин да зауставе перфектну Брагу!
Брага у четвртак од 21.00 дочекује Црвену звезду на стадиону “Муниципал де Брага” у оквиру трећег кола Лиге Европе, са јасним циљем – да настави стопроцентан низ у Европи. Док Португалци блистају на међународној сцени, београдски црвено-бели у Португал стижу под притиском, са само једним освојеним бодом и озбиљном потребом да преокрену лошу форму ван "Маракане".
23. 10. 2025. у 07:00

РУСИЈА ЈЕ ЗАПАЊЕНА: Не може да верује шта јој је Пољска управо урадила!
Рат у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" нису тако "бајне и сјајне" по Руску Федерацију као недавне, када је почело укидање апсолутне забране за учешће руских екипа, а и појединаца. Напротив.
23. 10. 2025. у 14:39

СПАВА ПОРЕД ВЦ ШОЉЕ БЕЗ ПОКЛОПЦА Хаос у затвору где је Саркози, вичу му: "Осветићемо Гадафија!" Посебан третман за бившег председника
"СВИ затвореници праве буку, вичу, лупају по зидовима..."
22. 10. 2025. у 15:32
Коментари (1)