ЗВАНИЧНО: Србија добила новог селектора
Тренер Војводине Борис Ројевић именован је данас за новог селектора мушке рукометне репрезентације Србије, саопштено је после седнице Управног одбора РСС, која је одржана у Зрењанину.
ФОТО: РК Војводина
У саопштењу се наводи да је Управни одбор РСС дао једногласно поверење Ројевићу, који је раније водио јуниорску селекцију Србије.
- Између два кандидата УО је указао поверење Ројевићу! Стручњак који је три пута проглашаван за најбољег тренера Србије, а након прошлогодишњег освајања Еврокупа са Војводином, проглашен је и за најуспешнијег на Балкану, што га је, између свих осталих квалитета и референци, и препручило као најозбиљнијег кандидата, изјавила је председница УО РСС Милена Делић.
Ројевић (44) је на месту селектора Србије заменио Шпанца Тонија Ђерону.
- Значајно је и што је две године био у тиму као асистент Ђерони, те је упознат са системом рада и има јединствену прилику да настави са свим оним што је добро функционисало, али и да својим знањем, искуством и енергијом допринесе бољем раду и резултатима у наредне четири године, јер крећемо у нови олимпијски циклус и циљ су нам Олимпијске игре 2028. године. Борису и његовим сарадницима желимо много среће и добрих резултата, поручила је Делићева.
Управни одбор РСС је именовао Марка Вујина за новог спортског директора мушке сениорске рукометне репрезентације Србије.
- О спортским постигнућима Вујина сувишно је говорити, а по завршетку изврсне каријере доказао да је човек његовог калибра потребан српском рукомету. Своје конекције и међународно искуство препознао је као велику вредност и спреман је да их користи како би реперезентација расла и напредовала у складу са европским и светским трендовима. Сигурно ће својим ауторитетом и знањем доприносити репрезентацији на свим пољима, навела је председница УО РСС.
- У њему смо видели спремност да се бави послом који смо му поверили, а још је веће задовољство било што је без обзира на избор селектора, желео да се прихвати тог посла. Драго ми је да га после позиције репрезентативца, сада видимо и у некој другој улози и као и новом селектору, Управни одбор на чијем сам челу жели му среће и успеха у раду, закључила је Милена Делић.
БОНУС ВИДЕО: Ивана Вулета након светског злата
Ускоро опширније
Препоручујемо
ЕМОТИВНО ВЕЧЕ НА "ОЛИМПИКУ": Легендарни капитен се враћа кући, навијачима Роме ће бити чудно да не бодре свог вољеног сина
ПОСЛЕДЊИ меч 17. кола Серије А доноси емотиван дуел на Олимпику, где Рома дочекује Ђенову. У центру пажње је повратак Данијелеа Де Росија у Рим, овога пута као ривала, док домаћин тражи победу којом би одржао корак за тимовима из врха табеле.
29. 12. 2025. у 09:00
ПАО АЛЕКСАНДАР ЛУКАШЕНКО: Белорусија ово није очекивала (ВИДЕО)
Најновије вести из Белорусије су прилично неочекиване.
28. 12. 2025. у 22:35
КОС СЕ ЈАВНО ПОХВАЛИО: Након што је признао да живи са Чедом, стигло изненађење од наше певачице (ФОТО)
НИЈЕ крио одушевљење!
29. 12. 2025. у 09:35
Коментари (0)