ПРЕОКРЕТ У НОВОМ САДУ: Карађорђе преко Војводине до полуфинала

Јелена Симаиновић

30. 03. 2024. у 21:04

Одбојкаши Карађорђа приредили су прави спектакл у Новом Саду. Славили су у другој четвртфиналној утакмици над Војводином резултатом 3:2 (24:26, 19:25, 25:21, 25:19, 15:13).

ПРЕОКРЕТ У НОВОМ САДУ: Карађорђе преко Војводине до полуфинала

FOTO: EPA-EFE/ANNAMARIA LOCONSOLE

Војводина је од старта покушавала да наметне свој ритам. Деловало је да је у томе успевала, пошто је скоро до самог краја првог сета имала предност у једном моменту и од четири поена.

Међутим, уследио је преокрет екипе из Тополе, која је накратко преузела кормило, а онда је Војводина успела да са два везана поена узме први сет на разлику – 26:24.

Почетак другог старта најавио је жестоку борбу. Карађорђе је повео, али је то вођство било кратког даха, јер је Војводина та која је после диктирала темпо до самог краја другог периода. Колико год гости држали прикључак, нису успели да преломе и однесу тријумф у другом сету.

Али, ни потпуно неповољни резултат на семафору није пореметио Карађорђе. Успели су одбојкаши да на гостујућем терену направе епски преокрет и славе у наредна два сета – 25:21 и 25:19, те смо у Новом Саду сведочили тај-брејку.

Енергија са којом је Карађорђе ушао у пети, одлучујући сет донела је предност гостима, која је серијом од 3:0 износила 6:3. Нису се предавали Војвођани до самог краја, али је Карађорђе успео да сломи отпор и са 15:13 оде у полуфинале Суперлиге Србије.

БОНУС ВИДЕО КЛАДИОНИЧАРСКЕ ПРИЧЕ: Јокић има и безобразлук

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СПЕКТАКЛ КОЈИ ЋЕ ГЛЕДАТИ ЦЕЛИ СВЕТ: Барселона дочекује акутелног шампиона Европе!

СПЕКТАКЛ КОЈИ ЋЕ ГЛЕДАТИ ЦЕЛИ СВЕТ: Барселона дочекује акутелног шампиона Европе!

ФУДБАЛСКИ спектакл какав приличи финалу, а не групној фази Лиге шампиона, очекује нас вечерас на "Монжуику" где ће Барселона од 21.00 угостити актуелног првака Европе, екипу Париз Сен Жермена.

01. 10. 2025. у 07:30

А ПОСЛЕ ХАОСА НА МАРАКАНИ... Ево шта је Владимир Стојковић сада доживео

А ПОСЛЕ ХАОСА НА МАРАКАНИ... Ево шта је Владимир Стојковић сада доживео

Када су минулог викенда Црвена звезда и Раднички 1923 из Крагујевца играли у првенству Србије, много вести везаних за ту утакмицу тицало се навијачког хаоса који је обележио поменути дуел, јер је голман Владимир Стојковић био на мети "делија", као неко ко је својевремено бранио Звездин гол, а потом уз паролу на мајици "Опростите ми ружну прошлост" стигао и у Партизан. Два дана после те утакмице, бивши репрезентативни чувар мреже опет је у жижи јавности.

01. 10. 2025. у 13:11

Коментари (0)

КАМЕРА КОЈА И ДАЉЕ ДИКТИРА ПРАВИЛА ИГРЕ – Хуаwеи Пура 80 Про