СВАКИ ТРЕНИНГ ЈЕ ПРЕСУДАН: Рукометашице после пласмана на Европско првенство наставиле да вежбају у СЦ "Ковилово"
НЕМА предаха за рукометашице. Наше даме само су у недељу увече славиле пласман на Европско првенство у Аустрији, Мађарској и Швајцарској, а већ сутрадан су наставиле да тренирају у СЦ "Ковилово". Селектор Урош Брегар са девојкама ће да вежба до 11.априла, а онда ће да им подели задатке за самостални рад.

ФОТО: РСС
Кормилар Србије је неколико девојака ослободио припрема због њихових обавеза у клубовима. Ипак, Анђела Јањушевић је инсистирала да остане са саиграчицама и тако свима дала пример како се треба односити према националном тиму.
Руководилац спортског сектора РСС Жељко Радојевић је за сајт РСС објаснио идеју окупљања:
- Први пролазни циљ у новом олимпијском циклусу је остварен. Рад на остварењу овог циља је започет још у јуну 2022. године на припремама за и током Медитеранских игара, а настављен је почетком квалификација за ЕП у октобру 2023. године. Сада не сме да буде опуштања и задовољавања постигнутим, већ желимо да наставимо са континуираним радом.
Радојевић је приметио да девојке имају мали број тренажних дана у репрезентацији, јер су годишње заједно између 52 и 56 дана.
- Боримо се за сваки додатни дан што кроз "Б" селекцију, што кроз ранија окупљања пре недеља националних тимова, јер нам је сваки дан и тренинг битан. У овом тренутку смо дошли до правог момента за наставак рада у трајању од неколико дана без притиска које носе квалификационе утакмице. Девојке ће у таквим условима моћи растерећено да раде на техничко-тактичкој припреми, на стварању још квалитетније атмосфере... Шанса ће бити пружена и млађим девојкама, а све ће добити смернице рада за наредни период - истиче Радојевић.
Рисовићева предводи екипу
НА припремама су: Јована Рисовић, Марија Симић, Моли Кубина (голмани), Сања Радосављевић, Тамара Коцић, Александра Стаменић, Тијана Симић, Ања Вуновић (крила), Зорана Чаврић, Катарина Бојичић, Јелена Кнежевић (пивоти), Анђела Јањушевић, Јована Јововић,Теодора Величковић, Тамара Мандић, Милица Пап, Теодора Мајкић, Љубица Симић, Јована Ристић, Невена Тодоровски, Маша Живковић, Милица Игњатовић и Ања Пенић (бекови).

НАШИ ПРЕДЛОЗИ: "Тип" - тикет за уторак
РЕДАКЦИЈА Типа вам је за данас припремила следеће предлоге.
03. 06. 2025. у 07:00

НЕ ВОЛЕ ГА УКРАЈИНЦИ, НЕ ПОДНОСЕ ГА РУСИ, А ОН... Нови председник Пољске је - чувени фудбалски хулиган?!
Не воле га многи Украјинци, али не воле га ни многи Руси. Бивши је фудбалски навијач. И то, изгледа, учесник једне од најчувенијих масовних туча. А сада је постао председник Пољске.
02. 06. 2025. у 16:38

СТИЖЕ ПРИНОВА! Наша позната тенисрка у другом стању, поделила дивне вести: "Играмо наш гренд слем ове године" (ФОТО)
Српска тенисерка Наталија Стевановић и њен "муж, тренер и физиотерапеут", како сама каже за Николу, чекају бебу.
03. 06. 2025. у 09:24
Коментари (0)