У СУСРЕТ ОИ - "ПАРИЗ 2024" Гимназијалци из Србије присуствовали паљењу олимпијског пламена
Пламен који ће горети на предстојећим Олимпијским играма у Паризу упаљен је данас у древној Олимпији, на југу Грчке. А част да буду део спектакла имали су и представници Србије, ученици београдске Спортске и информатичке гимназије Престиж. Они у Олимпији бораве од недеље, где учествују на првим Европским едукационо-спортским играма. Организатор такмичења је Европска федерација за школски спорт (ЕССФ), чији је председник прослављени одбојкаш Жељко Танасковић.

ФОТО: ЕССФ
- Било је заиста прелепо бити део овог спектакла. У Олимпији на остацима храмова и спортског терена, 776. године пре нове ере одржане су прве древне Игре, претеча Олимпијских игара. Програм је био феноменалан и неколико хиљада пре свега младих уживало је и ово ће памтити читав живот – истакла је Горица Билак Моцоња, главни делегат на Европским едукационо-спортским играма.

ФОТО: ЕССФ
Србију су представљали Лена Којадиновић, Ирина Контић, Наталија Маравић, Доситеј Ђурић, Лазар Антонијевић и Андрија Биговић. Уз њих је и директор Сретен Срећковић, које је на доласку дочекао генерални секретар ЕССФ Стелиос Даскалакис.
- Овде је заиста динамично. У два дана имали смо пуно активности и занимљивих радионица. У понедељак је централни догађај био потписивање меморандума између Грчке и Француске, око предстојећих Олимпијских игара у Паризу. Тај део се, уз присуство председника МОК Томаса Баха и председнице Грчке Катарине Сакеларопулу, одиграо у Музеју у Олимпији. У среду путујемо у градић Маратон, надомак Атине, где нас у три дана чекају нове радионице и спортска такмичења. Трудимо се да свуда на најбољи могући начин представимо Србију и град Београд – истакао је Сретен Срећковић.

ФОТО: ЕССФ
БОНУС ВИДЕО: ОДБРАЊЕН ПЕНАЛ СПАСАО ПАРТИЗАН: Јовановић јунак црно-белих у Купу

ВЕЧИТИ ДЕРБИ ДУГО НИЈЕ ИМАО ОВАКАВ ЗНАЧАЈ: Партизан и Звезда укрштају копља у борби за прво место!
ПРАЗНИК српског фудбала, вечити дерби, 177. у историји биће одигран данас на "Стадиону Партизана" од 19 часова.
20. 09. 2025. у 07:20

ХРВАТСКА ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ! Србија је боља у атлетици! Ово је биланс медаља на Светском првенству 2025!
Завршено је Светско првенство у атлетици, Токио 2025, па је познат и биланс медаља. Србија има чиме да се поноси.
21. 09. 2025. у 16:54

БРИЖИТ ДОКАЗУЈЕ ДА ЈЕ ЖЕНСКО Први пут у јавности! Докази и ВИЗУЕЛНИ, фотографије из трудноће: "Заиста узнемирујуће..."
"ЗАИСТА је узнемирујуће помислити да морате да се изложите на овакав начин и доказујете нешто што би требало да буде очигледно."
21. 09. 2025. у 13:40
Коментари (0)