ОВУ СУ ПУТНИЦИ ЗА ЗАГРЕБ! Србија са 17 џудиста на Европском првенству
Србију на Европском првенству у Загребу, које се одржава од 25. до 27. априла, представља 17 џудиста, саопштио је данас Олимпијски комитет Србије (ОКС) на званичном сајту.
ФОТО: Профимедиа
Како је саопштено на сајту ОКС, од 17 учесника осморо су учесници програма "Олимпијска категоризација - Париз 2024" - Немања Мајдов, Александар Кукољ, Страхиња Бунчић, Бојан Дошен, Милица Николић, Андреа Стојадинов, Марица Перишић и Милица Жабић.
Страхиња Бунчић ће наступити у тежинској категорији до 66 килограма, Немања Мајдов у категорији до 90, док ће се Александар Кукољ и Бојан Дошен такмичити у категорији до 100 килограма.
Милица Николић и Андреа Стојадинов браниће боје Србије у категорији до 48, Марица Перишић ће се такмичити у категорији до 57, док ће Милица Жабић наступити у категорији преко 78 килограма.
Поред категорисаних спортиста програма "Олимпијска категоризација - Париз 2024", Србију ће на Европском првенству у џудоу представљати и Филип Јовановић до 73 килограма, Ислам Шогенов до 81, Дарко Брашњовић до 90, Игор Врачар - преко 100, Николина Нишавић до 52, Ања Обрадовић до 63кг, Јована Бунчић до 63кг, Јована Чакаревић до 70, Милица Цвијић до 78 килограма.
Препоручујемо
РЕАЛ УВИДЕО СВОЈУ ГРЕШКУ: Продали га у Серију А, а сада желе да га врате по сваку цену
25. 12. 2025. у 22:35
КАКВА БОЖИЋНА ДРАМА! Њујорк предвођен сјајним Брансоном добио Кливленд
25. 12. 2025. у 21:40
ДОМИНАЦИЈА СЕ НАСТАВЉА: Одговор за Николу Јокића не постоји!
НЕВЕРОВАТНУ сезону игра најбољи кошаркаш данашњице, а ново сјајно издање очекујемо на вечерашњем мечу Нагетса и Тимбервулвса који затварају божићни програм у "Бол арени" (4.30).
25. 12. 2025. у 14:00
"РУСКА ЗАСТАВА ТАМО МОРА ДА БУДЕ!" Владимир Путин издао наређење
Откако је почео рат у Украјини, или како то Руска Федерација зове "специјална војна операција", Русија је прошла кроз многе међународне санкције, од којих је већи део њих и даље на снази. Једна заједничка ствар за оне које се тичу спорта је - забрана истицања руске заставе. А то руски председник Владимир Путин не гледа благонаклоно.
24. 12. 2025. у 19:50
"САД ЈЕ ТИТО ОДЈЕДНОМ ПОБИО ЈАДНЕ ХРВАТЕ..." Ведрана о бившој држави: "Све сам више Југословенка како време одмиче!"
ВЕДРАНА не бира речи када говори о времену Југославије...
24. 12. 2025. у 09:52
Коментари (0)