СРПКИЊЕ СУ ЧУДО: Три наше боксерке постале шампионке Европе!

Новости онлине

27. 04. 2024. у 19:53

Након што је Сара Ћирковић постала шампионка Европе у боксу, још две њене колегинице из репрезентације Србије су направиле тај подвиг - Наталија Шадрина и Кристина Калухова освојиле су такође златне медаље на шампионату Европе у Београду.

Подсетимо, Ћирковићева је у финалу категорије до 54 килограма убедљиво савладала Румунку Лакрамиоару Перијок.

Ношена подршком са трибина хале "Александар Николић" млада представница Србије на Олимпијским играма у Паризу освојила је прво сениорско злато, након што је освајала титуле првака Европе и света у омладинској конкуренцији.

Друго злато донела је Наталија Шадрина победом од 4:1 против Рускиње Нуне Асатријан, и то у категорији до 60 кг, а треће Кристина Калухова, у категорији до 63 кг, победом од 3:2 против Јелене Бабичеве из Русије.

Наталија Шадрина и њена супарница у финалу Европског првенства у боксу, Нуне Асатријан / ФОТО: БСС / Емилија Јовановић

Претходно је Кристина Нађ Варга, у категорији до 48 кг, поражена у финалу од Рускиње Јулије Чунгалакове и освојила је сребро.

Српски женски тим освојио је још седам бронзаних медаља, укупно рекордних 11 на шампионату Старог континента.

Бонус видео: Дефиле руских боксера уз овације београдске публике

БОНУС САДРЖАЈ

Књига о нашем асу која је изазвала велику пажњу носи назив "Новак, париске приче". Прођите уз Новака све његове емотивне тренутке у упознајте га у једном потпуно другом светлу. На 320 страница, илустрованих до сада невиђеним фотографијама, представљен је живот славног тенисера.

Кликните ОВДЕ и поручите још данас ово ремек-дело које ће вас одвести на најславније тениске терене.

ОЛИМПИЈАКОС НАДОМАК ИСТОРИЈЕ: Бирмингемски лавови се неће предати без борбе у Пиреју

ОЛИМПИЈАКОС НАДОМАК ИСТОРИЈЕ: Бирмингемски ''лавови'' се неће предати без борбе у Пиреју

У реванш утакмици полуфинала Лиге конференција Олимпијакос ће пред својим навијачима бранити два гола предности против Астон виле које је зарадио невероватним наступом у Бирмингему (21.00).

09. 05. 2024. у 08:00