ЛЕВУ СРЕБРО, АНДРЕА ДО БРОНЗЕ: Теквондисти дошли до две медаље на Европском првенству у Београду
ДРУГИ дан, две медаље. Српски теквондисти заблистали су на Европском шампионату за сениоре и сениорке у Хали 1 Београдског сајма. Лев Корнев у катергорији до 58 килограма стигао је финала и сребрног одличја, а нажалост у финалу није успео да се избори да надјача Италијана Вита Дел Аквила. До бронзе, дошла је још једна млада нада борилачког спорта пореклом из Јужне Кореје Андреа Бокан у категорији до 53 килограма.

FOTO: N. Skenderija
Оно што је најавио 19-годишњи Рус који се такмичи под нашом заставом Корнев је испунио. Победама против Украјинца Владислава Функендорфа са 2:0, а затим и у четвртфиналу једнако убедљиво био је бољи од Грка Дионисиса Рапсоманикиса и осиграо медаљу. Растерећно у полуфиналу надјачао је и Шпанца Адриана Висента Јунту. Нажалост, у борби за злато поклекао је од олимпијског, светског и сада европског првака, Дел Аквила у узбудљивој борби.
У неолимпијској категорији Боканова је направила огроман успех. На старту турнира победила представницу Велике Британије, Теиган Смит са 2:0, а потом, у четвртфиналу је била боља од Мађарице Луке Патакфалви – 2:1. Међутим, у полуфиналу је стала, јер је поражена од Рускиње Татјане Минине – 2:0.
- Срећна сам због медаље иако није она коју сам очекивала. Ово је моје прво сениорско првенство, тако да је и бронза ипак успех – кратко је поручила Андреа.
Јуче на татамију нашао се и Милош Голубовић у категорији до 87 килограма, али је испао одмах на старту од Иранца Фарзада Мансурија.

НИКО ГА НЕ МОЖЕ САЧУВАТИ: Доминацији Николе Јокића нема краја!
НОВО доминантно издање Никола Јокића очекујемо на вечерашњем дуелу Нагетса и Лејкерса који се састају у "Бол арени" (2.30).
14. 03. 2025. у 15:17 >> 15:17

РУСИЈА У ШОКУ: Откривено где су се спремали терористи који су убили 145 људи у тржном центру Крокус сити хол
Терористички напад у Москви, током ког је пре годину дана у тржном центру "Крокус сити хол" убијено 145 људи, могао је да буде избегнут да се повело више рачуна о омиљеном месту окупљања терориста који су тај ужасан злочин извршили.
13. 03. 2025. у 17:44

ПОСВАЂАО СРБЕ И ХРВАТЕ: Маск рекао ОДАКЛЕ је Тесла и КОЈЕ је националности
ПРЕКО 13.000 лајкова је добио овај пост власника "Тесле".
13. 03. 2025. у 21:39
Коментари (0)