СРЕЋАН ПУТ: Српски олимпијци већ отпутовали на припреме за Игре у Паризу
ДАНАС је у хотелу „Москва“ у Београду одржана конференција за медије поводом одласка српских веслача на Олимпијске игре у Париз. На конференцији су се присутнима обратили чланови олимпијског веслачког тима Србије Мартин Мачковић, Јована Арсић, Николај Пименов, као и њихов тренер Никола Стојић.
Олимпијски комитет Србије
Веслачи су говорили о својим припремама, очекивањима и циљевима пред највећу спортску смотру која ће се одржати у Паризу у периоду од 26. јула до 11. августа.
Мартин Мачковић је изразио задовољство досадашњим радом и припремама:
- Мислим да смо спремни. Доста смо добро радили овај последњи период. Иако смо се Николај и ја тек квалификовали пре месец и по дана, нисмо се превише такмичили заједно, али ових последњих месец дана је било одлично. У доброј смо форми, здрави смо, задовољан сам како иде чамац и спремни смо да се тркамо са свима.
Николај Пименов је истакао важност здравља и фокуса пред наступ на Олимпијским играма:
- Најбитнија ствар је да смо здрави, фокусирани и да имамо јасан циљ. Чамац добро иде, имамо доста искуства, тренирали смо заједно целу зиму и верујем да смо спремни.
Јована Арсић нагласила је да припреме теку у најбољем реду, али да су наредне две недеље кључне:
- Мислим да сам добро радила у претходном периоду, а ове завршне две недеље су попут шлага на торти. Надам се да ће све ићи у најбољем реду и да ћемо успети све да одрадимо како треба. Што се тиче циљева, то остављам искључиво за себе, али најбитније је да остваримо оно што је мени и мом тиму битно и да останемо фокусирани до краја.
Тренер Никола Стојић је изразио пуно поверење у своје веслаче и уверење да ће показати свој максимум на највећој светској спортској сцени:
- Прво бих желео да честитам спортистима који су се квалификовали за Олимпијске игре резултатима које су постизали ове и прошле године. Захвалио бих се Олимпијском комитету Србије на подршци, председнику Божидару Маљковићу, потпредседнику Жарку Зечевићу и генералном секретару Ђорђу Вишацком. Предстоји нам још 16 дана у Паризу где ћемо обавити завршне припреме и надам се да ћемо бити спремни за најбоље што можемо да постигнемо.
Препоручујемо
СВЕТЛО НА КРАЈУ ТУНЕЛА: Тотенхему би победа била велики корак ка опстанку у елити
ПРОБУЂЕНИ "певци" су у прави час пронашли форму и трећу узастопну премијерлигашку победу тражиће против Лидса којег ће угостити у последњој утакмици 36. кола најјаче фудбалске лиге света.
11. 05. 2026. у 08:29
ГРЦИ ШОКИРАЛИ СРБИЈУ: Ево шта се управо десило у Атини (ФОТО/ВИДЕО)
Овоме се мало ко надао из земље "Хелена".
10. 05. 2026. у 19:35
БРАЋО САВЕЗНИЦИ, ШТА ТО РАДИТЕ? Руси бесни, Путин упозорава: "И Украјина је хтела у ЕУ, видите шта јој се десило - боље одржите референдум"
"ПРАТИМО последице дешавања око Украјине. А где је то почело? Са тежњом Украјине да се придружи Европској унији."
10. 05. 2026. у 17:21 >> 17:33
Коментари (0)