ЛОШЕ, БАШ ЛОШЕ! Огласио се тренер који је створио Ивану Шпановић и разочарао целу Србију
ПЛАНИРАНА медаља за Србију на Олимпијским играма полако почиње да се клима. Ивана Шпановић је на последњој провери пред Париз у италијанском Лињану осетила бол у Ахиловој тетиви и завршила такмичење после једног скока.
ФОТО: ЕПА
Српкиња је скочила 6,29 метара, што јој је било довољно за четврто место, али и сигнал да се уплаши цела нација.
Њен тренер Горан Обрадовић објаснио је да су прекинули такмичење како не би ризиковали додатне повреде. Истакао је да је медицински тим тренутно најважнији и да има пуне руке посла, те да ће покушати да држе повреду под контролом.
Покушао је садашњи тренер Шпановићеве и да мало сакрије о чему се баш ради, али човек који је открио Ивану у изјави за "Републику" је објаснио о чему се ради.
Наиме, Јани Хајду, први тренер Иване Шпановић, сматра да она сада није спремна да скочи до медаље.
- Ивана има лагану повреду пете, зато је решила да пропусти остала велика такмичења ове сезоне, па и Европско првенство. Она вредно тренира, али каже да је боли, додуше мање него раније. Остаће у Италији да подиже форму и надамо се да ће бити спремна за Париз. Добро је што у Француску иде тек 4. августа, а квалификације су 6. па има довољно времена. Тренутно може да скочи око 6,70 метара, што није довољно за Олимпијске игре, али сам уверен да ће до тада да подигне форму - почео је причу Хајду и открио шта је главни проблем за Српкињу.
Фото: Н.Скендерија
- Бол у пети овог интензитета није велики проблем за само такмичење. Добијеш инјекцију у пету и не осећаш бол док скачеш. Тако ће бити урађено ако буде било потребе. Други проблем је тежина, али решиће Ивана то. Она тренутно има три-четири килограма вишка, али то је у атлетици нормално и брзо се решава. Стварно сам уверен да Ивана може до великог резултата у Паризу. Заслужила је то - закључио је Хајду.
Јани Хајду је са Иваном Шпановић радио годинама у Зрењанину, па иако није у њеном најужем тиму, бодри је на великим такмичењима и чак помаже, као што је то био случај када је прошле године освојила злато на Светском првенству у Будимпешти.
(Република)
БОНУС ВИДЕО Инијеста о Јамалу: За шеснаестогодишњака није нормално то што ради
Препоручујемо
КАТАСТРОФА ЗА СРБИЈУ! Ивана Шпановић се повредила пред Олимпијске игре
16. 07. 2024. у 07:35
ДИЈАМАНТСКА ЛИГА: Шпановић десета, Гардашевић осма на митингу у Паризу
07. 07. 2024. у 19:17
КЕРИК ЈЕ ПРЕПОРОДИО ЈУНАЈТЕД: Манчестер има прилику да се учврсти на четвртом месту, али "карамеле" се неће предати без борбе
ВАЖАН понедељак у Премијер лиги доноси дуел на "Хил Дикинсон" стадиону где Евертон жели да по први пут после сезоне 2013/14 упише две победе над разизграним Манчестер јунајтедом у истом шампионату.
23. 02. 2026. у 08:00
ШТА ЋЕ ЗАПАД САДА РЕЋИ? Нимало наивни Руси масовно дошли у Београд (ФОТО)
Најновије вести везане за Русију - везане су и за Београд, Србију.
22. 02. 2026. у 12:25
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)