ОДРБОЈАВАЊЕ - ЈОШ 9 ДАНА ДО ОЛИМПИЈСКИХ ИГАРА: Затвореник на стази у Паризу
На предстојећим Олимпијским играма у Паризу (26. јули – 11. август) учествоваће по свој прилици и један – затвореник.
Фото: Горан Чворовић
Либански спринтер Нуредин Адид је ухваћен због дезертерства и издржава десетодневну казну затвора, али и најбржи је у својој земљи, па су власти одлучиле да његове спортске способности, с либанским грбом, прикаже читавом свету. Било је, чак, предвиђено и да на отварању носи заставу своје земље!
Овај спринтер на сто метара, стар 31 годину, радио је као активно лице у либанској војсци, али је незадовољан условима самоницијативно напустио њене редове. Истиче се да због економске кризе плате војних лица нису на висини, а при том им је још забрањено да имају и друго запослење. Пошто није могао да обезбеди егзистенцију, Адид је војску напустио крајем 2023. године и са породицом отишао да живи у Француској. Ухапшен је када се вратио у земљу.
Али, осим што бежи из војске, Адид и брзо трчи, па је тако постигао 10,27 секунди на сто метара, што је за Либан изузетно добар скор. Зато је председник либанске атлетске федерације Ролан Садех одлчио да га задржи у тиму, надајући се да ће му војне власти дозволити да се такмичи и представља нацију на највећем светском спортском надметању.
Нуредин Адид се извинио због онога што је урадио. Казну издржава у либанском војном спортском центру, баш одакле је претходно и побегао, и припрема се за предстојећа олимпијска такмичења.
ЈУВЕ НАПАДА ЛИГУ ШАМПИОНА: Победа против тима из доњег дома води "стару даму" у врх табеле!
ДРУГИ део сезоне Јуве ће отворити пред својим навијачима на "Алијанц стадиону" где ће угостити редовну муштерију, екипу Кремонезеа (20.45).
12. 01. 2026. у 07:30
ТУЖАН ДАН ЗА ТЕНИС: Изненадно се пензионисао великан, баш пред Аустралијан опен!
Најновије вести из тениса тичу се краја једне запажене каријере.
12. 01. 2026. у 15:35
СКРИВЕНА ПРЕТЊА ИЗ ВОЈНЕ БАЗЕ: Тајни град величине 100 Москви на Гренланду - дубоко испод леденог покривача
НАУЧНИЦИ упозоравају на озбиљан еколошки ризик од напуштене америчке војне базе Камп Сенчури, познате као „град под ледом“, коју је случајно поново открио НАСА-ин радар 2024. године дубоко испод леденог покривача Гренланда.
10. 01. 2026. у 15:43
Коментари (0)