БРИТАНАЦ НАЈБРЖИ НА СТАЗИ ЗАНДВОРТ: Ландо Норис победио на Великој награди Холандије

Танјуг

25. 08. 2024. у 18:06

ВОЗАЧ Мекларена Британац Ландо Норис победио је у трци Формуле 1 за Велику награду Холандије на стази Зандворт.

Он је тријумфом стигао до друге победе у каријери. Такође, освојио је и додатни бод за најбржи круг трке.

Друго место припало је актуелном светском шампиону у Ф1 Холанђанину Максу Ферстапену из Ред Була са 22,896 секунди заостатка за Норисом, док је трећи био Шарл Леклер из Ферарија, који је за победником каснио 25,439 секунди.

*3000 НА РАЧУНУ У РОКУ ОД 24Х*
-->КЛИКНИ ОВДЕ<--

Возач Мекларена Оскар Пијастри заузео је четврто место, пети је био Карлос Саинц из Ферарија, а шесту позицију освојио је возач Ред Була Серхио Перез.

Возач Мерцедеса Џорџ Расел заузео је седмо место, а осми је био његов тимски колега Луис Хамилтон. Бодове су још освојили Пјер Гасли из Алпина и Фернандо Алонсо из Астон Мартина.

Прво место у генералном пласману возача држи Ферстапен са 295 бодова, док је други Норис са 225.

Наредна трка у шампионату Ф1 биће вожена првог септембра за ВН Италије на стази у Монци.

БОНУС ВИДЕО: НЕВИЂЕНИ СНИМАК СА ДОЧЕКА ОЛИМПИЈАЦА: Ово ће одушевити све Србе!

ДЕБИ ЛАЗАРА САМАРЏИЋА? Српски репрезентативац би могао добити прве минуте у новом клубу на вечерашњем мечу

ЈЕДАН од најзанимљивијих мечева другог кола Серије А игра се на "Олимпијском стадиону" у Торину где ће истоимени тим угостити Аталанту (18.30).

25. 08. 2024. у 07:55

КРАЈ ЈЕДНЕ ЕРЕ! Баскет репрезентација Србије изгубила у финалу Европског првенства, ништа од шесте титуле у низу

Баскет репрезентација Србије није успела да у Бечу освоји злато на Европском првенству, на које је стигла као освајач пет претходних издања континенталног шампионата у игри 3 x 3. У великом финалу Срби су играли против селекције домаћина, Аустрије, а коначан резултат био је 18:17 за нове шампионе Европе. Страхиња Стојачић је имао шут за изједначење у последњим моментима, потом и за победу, али оба није искористио.

25. 08. 2024. у 19:55 >> 20:00