ШКОЛСКИ СПОРТ ПРЕУЗИМА РЕГИОН: Танасковић у посети Македонији

Александар Илић
Александар Илић

14. 12. 2024. у 13:09

Школски спорт се у региону убрзано развија из године у годину. А један од најзаслужнијих за то је и Жељко Танасковић, легенда српске одбојке и годинама уназад председник Савеза за школски спорт Србије.

ШКОЛСКИ СПОРТ ПРЕУЗИМА РЕГИОН: Танасковић у посети Македонији

ФОТО: ЕССФ/СШСС

У оквиру нових промоција, Танасковић, који обавља и функцију председника Европске федерације за школски спорт и председника Транзитне комисије Светске федерације школског спорта, посетио је Македонију.

У Скопљу је у априлу 2022. одржано прво Европско првенство за средњошколце у кошарци. Оцењено је да је организација била сјајна. А како је од недавно успостављено Министарство спорта Северне Македоније, у плану су нова међународна дешавања. Министар спорта Борко Ристевски, некадашњи успешни рукометни голман, био је домаћин састанка. 

- Теме за разговор су пре свега биле популаризација школског спорта, организација европских и светских школских такмичења у Македонији, када је у питању узраст основних и средњих школа. Ристевски ми је пренео да његово министарство хоће озбиљно да се посвети развоју школског спорта у Македонији. Министру сам пренео информацију да су Србија и Златибор у априлу следеће године домаћини Светске школаријаде ученика основних школа. Очекује се око 5.000 ученика из преко 90 држава. И да ћемо уз такмичења имати и одређене радионице и форуме, где ће наставници моћи да размене искуства – истакао је Жељко Танасковић.

ФОТО: ЕССФ/СШСС

Уследио је пријем у Министарству унутрашњих послова, а домаћин је био министар Панче Тошковски.

- Мој дугогодишњи пријатељ је Сашо Петрушевски, који сада обавља функцију државног секретара полиције. Министар Тошковски ме је обавестио да се бавио одбојком. И причали смо пре свега о развоју школског спорт. Министарство унутрашњих послова у организацији међународних спортских такмичења увек има велики допринос – поручио је Танасковић.

По повратку, уследила је и посета граду Куманову и пријем код градоначелника Максима Димитриевског. Куманово има кошаркашки клуб, у коме сваке сезоне игра по неколико играча из Србије. Овај град такође има жељу да 2026. организује неко од међународних школских такмичења.


 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ГОРЕЋЕ НОУ КАМП: Барса дочекује разиграни Атлетико у мечу који има озбиљан утицај на борбу за титулу

"ГОРЕЋЕ" НОУ КАМП: Барса дочекује разиграни Атлетико у мечу који има озбиљан утицај на борбу за титулу

БАРСЕЛОНА и Атлетико Мадрид судариће се у уторак увече на „Камп Ноу“ (21.00) у мечу који може озбиљно да помери равнотежу у борби за титулу. Каталонци бране прво место, док „јорганџије“ јуре осми узастопни тријумф у свим такмичењима који би их изједначио са Барсом по броју освојених бодова.

02. 12. 2025. у 07:30

ГДЕ ЈЕ САД ОНА МАЛА?! Србија победила Шпанију на Светском првенству, а ево шта су српске рукометашице потом урадиле у свлачионици (ВИДЕО)

"ГДЕ ЈЕ САД ОНА МАЛА?!" Србија победила Шпанију на Светском првенству, а ево шта су српске рукометашице потом урадиле у свлачионици (ВИДЕО)

Србија и Шпанија пружиле су истински рукометни спектакл на рукометном првенству света за жене, а наше девојке су и те како умеле да прославе велики подвиг.

02. 12. 2025. у 19:33

ИСПЛИВАО СНИМАК: Шериф пева - Смрадови су преко Дрине прешли - а тврди да песму никад није изводио

ИСПЛИВАО СНИМАК: Шериф пева - "Смрадови су преко Дрине прешли" - а тврди да песму никад није изводио

БУРА око фотографије и снимка фолкера Аце Лукаса са Насером Орићем, некадашњим командантом јединица Армије РБиХ у подручју Сребренице током рата у Босни и Херцеговини, не стишава се. И даље актери "кафанског сусрета" изазивају велику пажњу, а сад је у центру певач Шериф Коњевић, који је позвао српског певача да присуствује приватној прослави у ресторану у центру Сарајева, где је био позван и Насер Орић.

02. 12. 2025. у 12:35

Коментари (0)

ГДЕ ЈЕ САД ОНА МАЛА?! Србија победила Шпанију на Светском првенству, а ево шта су српске рукометашице потом урадиле у свлачионици (ВИДЕО)