ВАТЕРПОЛО КУП ЕВРОПЕ : Шумадинци играју у Италији

Весна Хаџић

26. 02. 2025. у 19:12

У првом сусрету осмине финала Купа Европе у ватерполу, крагујевачки Раднички гостује Бреши, водећем тиму италијанског шампионата, непораженом ове сезоне, са 18 победа и једним ремијем.

ВАТЕРПОЛО КУП ЕВРОПЕ : Шумадинци играју у Италији

Фото СПД Раднички

Шумадинци се у протеклих неколико сезона готово редовно састају са овим противником, па добро знају шта их очекује.

– Сви знамо шта Бреша представља у европском ватерполу и сигурно је да ће покушати да наметне свој препознатљив стил. На нама је да одговоримо на прави начин, јер имамо искуство у дуелима с оваквим противницима – рекао је Урош Стевановић, тренер Радничког.

Раднички се налази у доброј форми, па се у тиму надају да ће и у Бреши показати врхунски ватерполо.

– Четвртфинале Купа Европе је изузетно важно и морамо бити чврсти, одговорити на њихов пресинг и темпо игре, јер су управо то њихове најјаче стране. Имају сјајне индивидуалце и као тим функционишу одлично. Наш циљ је да задржимо ниво игре који смо приказали у претходним утакмицама и дођемо до победе – рекао је Страхиња Рашовић,  један од најбољих стрелаца Радничког у овој сезони.

Утакмица се игра у четвртак, 17. фебруара од 19 часова.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗВЕЗДА МОЖЕ ДИРЕКТНО У ОСМИНУ ФИНАЛА ЛИГЕ ЕВРОПЕ: На њој је да победи Селту, а за остало ћемо видети...

ЗВЕЗДА МОЖЕ ДИРЕКТНО У ОСМИНУ ФИНАЛА ЛИГЕ ЕВРОПЕ: На њој је да победи Селту, а за остало ћемо видети...

Црвена звезда у четвртак увече дочекује Селту на "Стадиону Рајко Митић" (21.00) у једној од кључних утакмица лигашке фазе Лиге Европе, у тренутку када је борба за пласман у нокаут рунду изузетно згуснута. Српски шампион се налази на 11. месту са 13 освојених бодова, док су гости из Галиције три позиције ниже са само бодом мање.

29. 01. 2026. у 07:00

Коментари (0)

АУСТРАЛИЈАН ОПЕН 2026: Новак Ђоковић понижен као никада пре!