ПОНОСНИ НА МЕДАЉЕ: Мали фитнес мајстори у посети Спортском савезу Србије
ОД 13. до 16. јуна у спортској хали СЦ Младост у Чачку је одржано је Светско првенство у фитнесу за пионире и кадете, а у посети Спортском савезу Србије били су наши млади шампиони.

Спортски савез Србије
Од 13. до 16. јуна у спортској хали СЦ Младост у Чачку је одржано је Светско првенство у фитнесу за пионире и кадете, а у посети Спортском савезу Србије били су наши млади шампиони.
На Светском првенству је учествовало преко 500 такмичара из 25 држава. У изузетно јакој конкуренцији репрезентације Србије направила је историјски успех освојивши чак 13 медаља и то: 4 златне, 6 сребрних и 3 бронзане. Златом су се окитиле Тара Малетић (12г челенџ), Катарина Тешић (7г артистик), Јована Свилар (11г челенџ), Михаела Мариа Хорват (10г челенџ), сребра су освојили Ангелина Ивановић (12г челенџ), Михаела Мариа Хорват (10г акробатик), Зоран Кирић (10г акробатик), Зоран Кирић (челенџ), Зоран Кирић (агилити) и Јела Поповић (челенџ), а бронзе су заслужено понеле Хана Бутковић (челенџ), Тара Малетић (агилити), Елена Богуновић (10г челенџ), а Константин Ивановић освојио је 4. место.
На пријему код председника Спортског савеза Србије Давора Штефанека и генералног секретара Горана Маринковића су са члановима репрезентације у фитнесу за пионире и кадете били и председник Савеза Србије за боди билдинг, фитнес, боди фитнес и аеробик Горан Ивановић и селектор млађих узраста Марисела Грандић.
- Из године у годину сведоци смо континуираног рада Савеза Србије за боди билдинг, фитнес, боди фитнес и аеробик и велика ми је част и задовољство да поново могу да угостим најмлађе шампионе. Честитам дивној деци, њиховим родитељима, тренерима и свима у савезу. Када видим са колико љубави и среће ова деца вредно тренирају и колико су поносни на свој успех, срце ми је пуно. Нису само они поносни, већ и сви ми спортски функционери који са великом радошћу посматрамо њихово одрастање и развијање. Верујемо у њих и надамо се да неће одустати од својих снова, па да ће и као сениори са поносом освајати медаље на великим такмичењима - рекао је председник Споррског савеза Србије Давор Штефанек.
Светско првенство је организовано под покровитељством министарства Спорта, Спортског савеза Србије и Града Чачка.
- Боди билдинг и светска федерација (ИФББ) поверила је до сада много пута организацију како светских тако и европских такмичења Савезу Србије за боди билдинг, фитнес, боди фитнес и аеробик што је показатељ преданог рада ове спортске организације. Честитам младим шампионима и ссвезу. Надам се да ће наставити тако и у будућности. А како је и председник Штефанек рекао надам се да ће деца наставити да тренирају и у сениорском узрасту, сваки труд и рад се исплате, а подршка Спортског савеза Србије неће изостати, свој деци која су у систему спорта у Србији - изјавио је генерални секретар Спортског савеза Србије Горан Маринковић.
-

НЕМЦИ У ЧУДУ: Табела њихове групе после првог кола "стоји наопако" - изабраници Јулијана Нагелсмана су "фењераши"
НАКОН историјског изненађујућег пораза од Словачке у четвртак, Немачка је под притиском да одговори позитивним резултатом и приступом игри на утакмицу против Северне Ирске у Келну.
07. 09. 2025. у 07:45

СРБИЈА ПОСЛЕ СКАНДАЛА И ДРАМЕ ИСПАЛА СА ЕВРОБАСКЕТА! Сензација, Финска избацила "орлове" са Европског првенства!
Кошаркашка репрезентација Србије је елиминисана са Европског првенства, а пласман међу осам најбољих екипа Евробаскета 2025 онемогућио је пораз од Финске. Коначан резултат, 86:92, епилог је бурних дешавања, на моменте и скандалозних. Ипак, нема се шта замерити самим победницима - они су мушки, борбенијом и, пре свега, концентрисанијом игром, уз невероватан број офанивних скокова против више екипе - избацили главног фаворита за злато. Истина, проблеми с којима су се наши суочили (повреде капитена Богдановића, па Тристана Вукчевића, који није играо овога пута, а усред меча и пех Добрића, те наступ ровитог Аврамовића) нису били мали, али мало ко је очекивао да ће екипа из земље кошарке - испасти са Евробаскета већ у осмини финала, и то од супарника који се никако не сврстава у кошаркашке суперсиле. То се и догодило.
06. 09. 2025. у 22:50 >> 22:50

НЕМАЧКА ВОЈСКА СЕ СПРЕМА ЗА РАТ: "Морало би да се рачуна са 500 до 600 мртвих на дан"
НОВЕ тензије у Европи и растућа руска претња, Путинов рат против Украјине - о чему немачки медији свакодневно извештавају - утичу на многа подручја.
07. 09. 2025. у 20:17
Коментари (0)