ЗА ЛОЗНИЦУ, ЗА СРБИЈУ: Симић против Грузијца за ИБА про титулу

Александар Илић
Александар Илић

06. 07. 2025. у 13:30

Бокс је стигао у Тршић, у музеј на отвореном, у најпознатије село у Србији. Племенита вештина кроз профи бокс вече које ће 6. јула 2025. са почетком од 18:30 часова бити одржано на Вуковом Саборишту презентоваће сву лепоту овог спорта.

ЗА ЛОЗНИЦУ, ЗА СРБИЈУ: Симић против Грузијца за ИБА про титулу

ФОТО: БСС/Емилија Јовановић

Шест профи борби у четири рунде, осам српских боксера, један Француз и три Грузијца учиниће ово вече у Тршићу историјским.

Главна борба вечери резервисана је за полутешку категорију до 79,4 кг у којој ће се у најважнијој борби у досадашњој каријери борити рођени Лозничанин, сениорски вицешампион Европе у аматерском боксу Растко Симић. Противиник 21-годишњег Симића биће Грузијац Гиорги Умекашвили који иза себе има 15 профи мечева. 

- Добио сам прилику да боксујем профи меч и профи ревију у амбијенту који је јединствен и непоновљив у свету, а који је уз све то и моја родна груда. Не дешава се то често, ово је посебан дар, самим тим још више сам мотивисан да у мечу који ме очекује против незгодног Грузијца покажем мој најбољи бокс до сада. Пред домаћом публиком, родитељима, породицом, пријатељима боксоваћу мој профи меч. Припремао сам се јако добро ове године, почевши од припрема које смо имали на Златибору, затим на Куби, и сада које смо две недеље одрадили у Казахстану где смо ја и моје колеге из репрезентације Србије спаринговали са боксерима како домаћина, тако и репрезентативцима Америке, Канаде, Француске. Једно велико искуство је иза мене, велики рад, који су учинили да будем спреман за меч у Тршићу и да храбро јуришам на победу каже млади српски шампион Симић.

Нова правила профи бокса су донела и могућност боксера из олимпијског бокса да имају право да боксују и на профи сцени.

- Један сјајан потез и одлука која много значи за бокс као спорт. Ми сада имамо прилику да се боримо на два фронта, аматерски и професионално. Разлике има, али сматрам да је добро и за једну и другу варијанту, да се непрестано градимо и стварамо бољи квалитет учествујући у обе категорије“ – објашњава Симић који долази из спортске породице (отац боксер, мајка рукометашица).

Ипак, посебно место за наше репрезентативце, тако и Симића имају Олимпијске игре.

- Од како су завршене Игре у Паризу 2024. окренути смо новом олимпијском циклусу и Лос Анђелесу 2028. То је мој највећи сан, одлазак на Олимпијске игре и освајање медаље на истим. Сваку шансу коју будем имао да изборим пласман на ОИ 2028. гледаћу да искористим на прави, победнички начин. Сањам да будем олимпијац и да освојим медаљу. Сањам је о слави достизања недостижног, слави која је вреди више од моћи или новца, закључио је Растко Симић.

Главни организатор бокс спектакла у Тршићу је Балкан Боxинг.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СПЕКТАКЛ У МАДРИДУ: Реал жели да остане у трци за титулу, Атлетико да му уништи шампионске снове

СПЕКТАКЛ У МАДРИДУ: Реал жели да остане у трци за титулу, Атлетико да му уништи шампионске снове

ЈЕДАН од највећих дербија светског фудбала игра се вечерас од 21.00 на "Сантијаго Бернабеу" где ће Реал Мадрид дочекати Атлетико у мечу који може имати огроман утицај на расплет шампионске трке у Ла Лиги.

22. 03. 2026. у 07:30

КРВАВА ДРАМА ЧУВЕНОГ СРБИНА У РУСИЈИ! Разбили му главу, завршио на свим насловним странама Руске Федерације, ево шта о свему каже! (ВИДЕО)

КРВАВА ДРАМА ЧУВЕНОГ СРБИНА У РУСИЈИ! Разбили му главу, завршио на свим насловним странама Руске Федерације, ево шта о свему каже! (ВИДЕО)

Најновије вести из Русије тичу се једног Србина, и то не било ког. А и не из било ког разлога: лекари су му се борили за живот, а он се и даље ничега не сећа!

23. 03. 2026. у 15:36

Коментари (0)

РУСИЈА У ШОКУ: Добила вести из Америке које уопште није очекивала