"ТРИКОЛОРИ" ПРЕЈАКИ ЗА "ОРЛОВЕ": Одбојкаши у пријатељском мечу у Кану изгубили од Француске са 3:1
ОЛИМПИЈСКИ победник је у овом тренутку прејак за „орлове“. Одбојкаши су у првом припремном мечу за Светско првенство од 12.до 28.септембра на Филипинима у Кану пружили солидан отпор домаћину, Француској – 1:3 (19:25, 15:25, 28:26, 17:25). „Триколори“ и Срби састаће се и сутра (17.00), али иза затворених врата.

Foto: Profimedia
И пре меча се знало да су „галски петлови“ велики фаворити. Наша подмлађена селекција је играла онолико добро колико јој је дозволио домаћин. А и селектор Георге Крецу одлучио се да на припремама одмери снаге са селекцијама иза самог светског врха, тако да је игра била у првом плану.
Наши су домаћину пружили солидан отпор у првом сету. У другом су се Французи одлепили већ на почетку када су повели са 10:3. И када се учинило да ће олимпијски победник лако стићи до 3:0 наши су се тргли. Заиграли су отреситије, одлучније, били су дуго егал, а онда су се у финишу одлепили на 23:21. Домаћин је узвратио серијом 3:0 за 24:23. Ипак, Срби су спасили меч лопту, а потом реализоваи трећу сет лопту за 1:2 у сетовима.
И то је био максимум „орлова“, јер су се у четвтртом сету држали све док се домаћин није одлепио на 12:8. Французи су потом увећавали предност све док нису стигли до 25:17 и 3:1.
Наши се у Београд враћају у петак, а последњу проверу имају на турниру „ Меморијал Вагнера“ у Кракову, где ће од 29.до 31.августа да одмере снаге са Грбићевом Пољском, Аргентином и Бразилом.

ЧЕЛСИ ПОД ПРИТИСКОМ, ВЕСТ ХЕМ У ПРОБЛЕМУ: Једно је сигурно, голова неће фалити!
ДРУГО коло Премијер лиге отвориће лондонски између Челсија и Вест хема који се састају на "Олимпијском стадиону" од 21.00.
22. 08. 2025. у 07:20

АЛБАНЦИ НЕ МОГУ ДА ДОЂУ СЕБИ ЗБОГ СЦЕНЕ ИЗ БЕОГРАДА! Љути, да нема куд
Црвена звезда и Пафос су на Маракани одиграли изузетно узбудљиву прву утакмицу плеј-офа за пласман у Лигу шампиона, а том приликом гостујући навијачи одушевили су целу Србију. Изузимајући ту један део оних који живе у јужној српској покрајини, Косову и Метохији, али данас - и Албанце у Македонији.
21. 08. 2025. у 12:40

СРАМНО! Хрватска редитељка оскрнавила "Тамо далеко" - текст измењен, СРБА нигде
ХРВАТСКА редитељка Хана Јушић искористила је нумеру "Тамо далеко" за последњу сцену и одјавну шпицу свог филма "Бог неће помоћи", који је приказан на Сарајево филм фестивалу.
21. 08. 2025. у 12:11 >> 15:02
Коментари (0)