ЖЕСТОКА БОРБА ЗА СВАКИ ПОЕН: Одбојкаши путују у Манилу, где у недељу против Чешке стартују на Светском првенству
МАНИЛА је остала у лепом сећању кошаркашима, а да ли ће одбојкашимазнаћемо када се заврши Светско првенство, које 12. септембра у Пасај Ситију, предграђу престонице Филипина, отварају домаћин и Тунис."Орлови" стартују у недељу, 14. септембра, када у групи Х играју саЧешком.
фото volleyballworld.com
Срби су током целог лета, и за време Лиге нација, и на припремама за шампионат планете, мучили муку са повредама, тако да је селектор Георге Крецу некако саставио тим за светску смотру. Истина, у последњем тренутку се због повреде колена повукао блокер Петар Крсмановић, који се тако придружио младом Вукашину Ристићу. А на пут је повео тројицу примача који су се дуго опорављали од повреда и нису максимално спремни. Капитен Марко Ивовић, Миран Кујунџић и Павле Перић покушаће да што више помогну подмлађеној селекцији, нарочито против Чешке и Кине (16. септембра), јер им од исхода у та два дуела зависи да ли ће изборити осмину финала или не.
Шансу је због одустајања Крсмановић изненада добио блокер Владимир Гајовић, а Стефан Негић ће бити једини либеро. Ипак, оптимизам и нада не напуштају наше најбоље одбојкаше да могу да пријатно изненаде све у Србији. Тим пре што неће играти под притиском да кући морају да се врате са медаљом.
- Било би лепо да се пласирамо у осмину финала, али сви ми сањамо нешто веће и наравно надамо се нечем добром. Током припрема имали смо проблема са повредама, радили смо жестоко, уложили све што можемо и надамо се да ће то да нам се врати - истиче блокер Александар Недељковић.
Наши већ данима истичу да од старта шампионата морају да крену из све снаге. Свесни су да их са Чешком и Кином очекују жестоки дуели, као и да су Бразилци (18. септембар) велики фаворити. Уколико буду међу две најбоље селекције у осмини финала ће се састати са првом или другом репрезентацијом групе А: Иран, Филипини, Тунис и Египат. Како је жреб исти као код дама, у четвртфиналу је могућ опет дуел са Бразилом.
- Можда би пре почетка лета неко рекао да смо благи фаворити у групи, осим дуела са Бразилом. У Лиги нација смо видели да и Кина, која нас је победила са 3:0, може да игра јако добру одбојку и на високом нивоу, као и да Чешка, која је у Златној лиги ЦЕВ освојила сребо, доста улаже, тако да су нам сад очекивања умеренија. Не могу да кажем да смо фаворити, али борићемо се, надам се да можемо да изненадимо - наглашава Недељковић.
Нови средњак Олимпијакоса истиче да се не обазиру на разне приче које их прате током овог бурног лета.
- Радимо наш посао најбоље што можемо и трудимо се да обрадујемо наше људе - поручује Недељковић.
Од Ивовића до Брборића
БОЈЕ Србије на 21. Светском првенству браниће: Никола Јововић, Вук Тодоровић (техничари), Дражен Лубурић, Душан Николић (коректори), Стефан Негић (либеро), Александар Недељковић, Немања Машуловић, Александар Стефановић, Владимир Гајовић, капитен Марко Ивовић, Миран Кујунџић, Павле Перић, Вељко Машуловић и Никола Брборић.
Препоручујемо
ЗВЕЗДА ПРОТИВ ТРЕЋЕЛИГАША ИЗВЕЛА ТИМ ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА! Ево како је прошла у Купу Србије (ВИДЕО)
19. 11. 2025. у 14:52 >> 14:59
НИШТА ОД ПРЕМИЈА! Фудбалски савез Чешке казнио репрезентативце због навијача
19. 11. 2025. у 14:38
"ВИДЕЛИ СТЕ! ИМАЈУ ЈАКО ДОБРЕ ИГРАЧЕ!" Владан Милојевић одушевљен трећелигашем са којим је Звезда играла у Купу Србије
19. 11. 2025. у 14:58 >> 14:35
ДОМИНАЦИЈА СЕ НАСТВЉА, ТРИПЛ-ДАБЛОВИ СЕ НИЖУ: Један је Никола Јокић!
НОВО доминантно издање Никола Јокића очекујемо на вечерашњем дуелу Њу Орлеанса и Денвера који се састају у "Смути кинг центру" два сата после поноћи.
19. 11. 2025. у 13:15
ТО ЈЕ ТО? Рат у Украјини престаје 31. јануара 2026?!
Најновије вести везане за рат у Украјини, који Русија зове "Специјална војна операција", долазе из Њујорка.
19. 11. 2025. у 13:30
ТАЈ МАЛИ ЖУТ БИКИНИ: Тенисерке запалиле нет фоткама са плаже
АРИНА Сабаленка и Паула Бадоса су у жижи.
18. 11. 2025. у 11:34
Коментари (0)