МИСЛИ ЛЕТЕ КА ЕЛ- ЕЈУ : Новосађанка Александра Андрић (17) нова звезда српског џуда

Слободан Бајић

06. 11. 2025. у 11:44

ДРУШТВЕНО признање за планетарне успехе на спортском пољу. Александра Андрић (17) узданица Новосадског џудо клуба и Репрезентације Србије, овогодишња је добитница Новембарске повеље Новог Сада, за изузетне резултате и достигнућа у спорту.

МИСЛИ ЛЕТЕ КА ЕЛ- ЕЈУ : Новосађанка Александра Андрић (17) нова звезда српског џуда

Приватна архива

 Она је, иако по узрасту још у категорији кадета, постала јуниорска вицешампионка света и бронзана на Европском првенству у најјачој, конкуренцији сениорки. Успех за причу.

Ученица завршног разреда чувене „Јовине гимназије“ у Новом Саду, одличан успех којим иде ка матурском испиту, потврђује врхунским резултатима у спорту који је, како каже, њен начин живота.

Приватна архива

Tандем Александра Андрић и Душан Граховац

Медаље сва три сјаја освајала је на Првенствима Србије још као млађи, затм старији пионир, кадеткиња, јуниорка а ове године и у сениорској конкуренцији. Првакиња света је била 2023. године у Загребу, у конкуренцији кадеткиња а шампионка Европе 2024. године у Бугарској. Лане је, такође, у конкуренцији јуниорки изборила европску бронзу у Естонији да би ове године све зачинила сениорском бронзом на ЕП у Подгорици и јуниорским сребром на Светском првенству у Лими.

Приватна архива

Са стрицем Александром и оцем Миленком

- Драга ми је награда, значајно признање града у којем сам рођена као и свака медаља као потврда за рад и труд који се улаже- каже Александра.- Кажем, мени је џудо начин живота, јер у гимназији идем у „међусмену“, тако да пре школе одем на тренинг, а после је учење колико стигнем до вечерњег тренинга. Имам два тренинга дневно, а време за учење и током викенда. Сматрам да сам добро организована, направим себи распоред и идем ка жељеном циљу.

Приватна архива

Репрезентација Србије, Александра прва с десна 

Тај, жељени циљ, је да испуни квоту за Олимпијске игре у Лос Анђелесу 2028. године

– Догодине у јуну крећу такмичења у конкуренцији сениорки која се бодују за Олимпијске игре и намера је да се припремим управо за то. Свакако, припремићемо одговарајући план и програм припрема и тренинга а најважније је да у свему имам подршку породице- истиче Александра.

У породици Андрић, сви су џудисти. Отац Миленко, иначе Александрин тренер, некадашњи успешан такмичар новосадске Славије, основао је 2012. године Новосадски џудо клуб уз подршку његовог оца Бранка и брата Александра и кума Владана Тијанића.

Приватна архива

Златна медаља у Подгорици

- Сви су укључени у рад клуба с којим смо кренули од „нуле“. Направили смо 200 метара квадратних татамија, и Александра је почела да тренира када је имала четири и по године. Уз њу кренула су наша деца, млађа ћерка Нина и синови, Михајло и Вук, а супруга Јелена, која је правник по струци, из Музеја Војводине, прешла у клуб, тако да је комплента наша породица у џуду. Имамо приватну фирму, и често кажемо, „живимо од штампарије, а живимо за џудо“- истиче Александрин отац Миленко.

Приватна архива

Шампионка на победничком постољу са златом Игре младих

Искуства стечена у џудо клубу Славија, Миленко преноси на полазнике клуба у којем, поред Александре, има много талената.

- Поносан сам на чињеноцу да ми је тренер био легендарни Светозар Михајловић Дража и настављам са радом са младим спортистима. У нашем клубу је и Душан Граховац (19), који у категорији до 81 килограма освојио пето место на Светском првенству у Перуу. Мало му је недостајало до медаље, јер је приказао одличне борбе а изгубио меч за треће место. Ту је и млађа ћерка Нина, која је на Олимпијади младих освојила треће место- каже Миленко.

Приватна архива

Новосадски џудо клуб

Стратег Новосадског џудо клуба наглашава да се у друштву његових џудиста не осврће много на пређашњи учинак, већ да се гледа шта предстоји у будућности.

- Не размишљамо о томе шта је било и како, већ само гледамо напред и на такмичења која предстоје. Наравно, после сваког успеха смо сви задовољни, срећни и испуњени, прославимо дан- два, али се одмах окрећемо новим изазовима и још јачим радом на тренингу. Уназад гледамо само на грешке и пропусте које је потребно исправити, јер је најважнији меч који је следећи на реду- закључио је Миленко Андрић.

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА У ШОКУ ЗБОГ СРБИЈЕ! Руси не могу да верују шта је фудбалска репрезентација Србије доживела од ФИФА и УЕФА!

РУСИЈА У ШОКУ ЗБОГ СРБИЈЕ! Руси не могу да верују шта је фудбалска репрезентација Србије доживела од ФИФА и УЕФА!

Квалификације за Светско првенство су за наш национални тим завршене неуспешно: Србија није успела да избори одлазак на Мундијал који је на програму 2026. године, а "друга стаза", путем Лиге нација, остала је затворена за "орлове" јер ће њоме на шампионат планете отићи чак и слабије селекције од њих - захваљујући невероватним правилима ФИФА и УЕФА. И, Русија је прилично зачуђена тиме.

18. 11. 2025. у 19:00

Коментари (0)

РУСИ ОТКРИЛИ: Није због резултата! Ево зашто је Дејан Станковић добио отказ у Спартаку из Москве