ЈЕДНОГЛАСНО! Танасковић и даље на челу Школског спорта Србије
Свечана сала Палате Србије угостила је данас представнике школског спорта, који су бирали председника, генералног секретара, чланове Управног и Надзорног одбора.
ФОТО: БАШС
Било је присутно 23 од 29 делегата, па је председник Радног председништва Бранислав Дивац, после консултација са Александром Марјанац из Акредитационе комисије саопштио да је испуњен кворум за одлучивање.
Танасковић је у лепом говору поздравио све присутне, истакавши да су сви овде присутни веома заслужни што је он у априлу изабран и за председника Светске федерације за школски спорт (ИСФ).
Приступило се јавном гласању о све одлуке донешене су једногласно.
Нови стари председник је Жељко Танасковић. На његов предлог за генералног секретара изабран је Борис Томић, који је претходне четири године такође био на овој функцији.
На предлог Танасковића за чланове Управног одбора изабрани су: Слободан Ђурић (Београд), Александра Марјанац (Нови Сад), Јелена Крвопић (Кикинда), Мирослав Драгојловић ( Инђија), Лазар Милетић ( Пожаревац), Срђан Јовић (Чачак), Иван Цветановић (Лесковац) и Драган Ђорђевић (Крагујевац). Чланови Надзорног одбора су: Дарко Бајкић, Урош Костић и Милан Генчевић.
После Скупштине, Танасковић је поздравио и госта из Српске православне цркве, Оца Стефана Поњарца из парохије Оксворд (Велика Британија). Иначе, на реду је прво школско Државно финале у сезони 2025.-2026. У Београду ћемо 19. новембра добити прваке Србије у стоном тенису.
БОНУС ВИДЕО: ТАЈСОН ФЈУРИ ЕКСКЛУЗИВНО ЗА НОВОСТИ: Најлепши пилећи бургер сам јео у Сомбору
СПЕКТАКЛ У МАДРИДУ: Реал жели да остане у трци за титулу, Атлетико да му уништи шампионске снове
ЈЕДАН од највећих дербија светског фудбала игра се вечерас од 21.00 на "Сантијаго Бернабеу" где ће Реал Мадрид дочекати Атлетико у мечу који може имати огроман утицај на расплет шампионске трке у Ла Лиги.
22. 03. 2026. у 07:30
КРВАВА ДРАМА ЧУВЕНОГ СРБИНА У РУСИЈИ! Разбили му главу, завршио на свим насловним странама Руске Федерације, ево шта о свему каже! (ВИДЕО)
Најновије вести из Русије тичу се једног Србина, и то не било ког. А и не из било ког разлога: лекари су му се борили за живот, а он се и даље ничега не сећа!
23. 03. 2026. у 15:36
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)