КАКАВ ОБРТ! Биће и дочек и Томпсон, Влада Хрватске подржала усташке оргије
ДОЧЕК хрватских рукометаша у Загребу ипак није отказан!
Foto: Profimedia
Наиме, играчи и стручни штаб хрватске репрезентације истакли су да пристају да им дочек буде организован, само уколико буде наступао Марко Перковић Томпсон. Тај ултиматум није наишао на одобравање градских власти у Загребу и сматрало се да ће читава манифестација дочека бити отказана.
Међутим, у овај случај се директно укључила Влада Хрватске, после чије ће интервенције дочек бити организован у понедељак од 18 часова на Тргу Бана Јелачића у Загребу, пише "Спорт клуб".
- Организујемо величанствен дочек данас у 18х на Тргу бана Јосипа Јелачића. Биће поштоване све жеље рукометаша„, рекао је министар Спорта Тончи Главина, а преноси Н1 Загреб.
Подсећања ради, вече раније градоначелник Загреба Томислав Томашевић је на свом фејсбук профилу објаснио због чега је градским власнима неприхватљиво да на дочеку наступи Томпсон, будући да је то „противно одлукама градске управе око коришћења усташког поздрава“.
Ево шта је рекао градоначелник Загреба:
- Након што је хрватска рукометна репрезентација ушла у полуфинале Европског првенства почеле су припреме Града Загреба за дочек рукометаша у договору с Хрватским рукометним савезом те је, према жељама рукометаша, договор био да се дочек организује у случају освајања било које медаље. С представницима Хрватског рукометног савеза усаглашени су термин, локација дочека и програм те се само чекало да се види хоће ли рукометаши освојити бронзану медаљу у недељу. У договору с представницима Хрватског рукометног савеза, на Тргу бана Јелачића би наступили ‘Запрешић Боyси’ и Хрватске руже које би извеле песму “Ако не знаш што је било”, омиљену песму рукометаша и на Светском првенству и сад на Европском првенству.
Међутим, недуго након освајања бронзане медаље рукометаши су инсистирали да се договореним извођачима мора прикључити и Томпсон. Будући да би то било противно одлукама градске управе и Градске скупштине око коришћења усташког поздрава, које вреде за све извођаче, па и Томпсона који је та правила већ прекршио на концерту у Арени – нисмо могли удовољити захтеву рукометних репрезентативаца. Након тога је репрезентација одлучила да дочека у Загребу у том случају неће бити.
Жао ми је што су рукометаши тако одлучили и још једном им честитам на освојеној брончаној медаљи на Европском првенству у рукомету -написао је градоначелник Загреба.
Ипак, десио се обрт па ће се усташке оргије ипак одржати у Загребу.
Бонус видео: Сада је све јасно - ево шта руски навијачи стварно мисле о Косову
Препоручујемо
"Е, МОЈ ЗАГРЕБЕ!" Због Томпсона га најурили из Србије, а сад би опет да хушка
02. 02. 2026. у 10:49
ШОК! Ево колико ће Хрвати добити за медаљу на Европском првенству
02. 02. 2026. у 09:37
ПАРТИЗАН ТО НИЈЕ ЗАОБОРАВИО ГРАДСКОМ РИВАЛУ: Црно-бели желе да освете Брђанима за оно што се десило у првом делу сезоне
ДЕРБИ 29. кола Суперлиге стадиона биће одигран на "Стадиону Партизана" где ће црно-бели од 19 часова угостити градског ривала, екипу Чукаричког.
05. 04. 2026. у 07:00
ЦЕЛА БОСНА У ШОКУ! Ево шта је урадио Јусуф Нуркић кад је чуо да је са супругом погинуо српски свештеник Ненад Митрић, а троје деце повређено
Српска православна црква остала је затечена када су се појавиле вести да је њен свештеник Ненад Митрић, са супругом Недељком, погинуо у тешкој саобраћајној несрећи, а да је том прилиом повређено њихово троје врло младе деце. Та вест је стигла и до НБА лиге, до тамошњег аса Босне и Херцеговине, Јусуфа Нуркића.
04. 04. 2026. у 18:06
ДОБИО ОДГОВОР: Шеф дипломатије БиХ бесан због Карлеуше
ПЕВАЧИЦУ Јелену Карлеушу узео је "на зуб" министар спољних послова Босне и Херцеговине, Елмедин Конаковић због медијског експонирања у држави.
04. 04. 2026. у 20:26
Коментари (0)