БРИТАНАЦ НАЈБРЖИ У АУСТРАЛИЈИ: Џорџ Расел победио у првој трци Формуле 1 у новој сезони

ВОЗАЧ Мерцедеса, Британац Џорџ Расел, тријумфовао је на Великој награди Аустралије којом је стартовао овогодишњи шампионат Формуле.

БРИТАНАЦ НАЈБРЖИ У АУСТРАЛИЈИ: Џорџ Расел победио у првој трци Формуле 1 у новој сезони

FOTO: Tanjug/AP

Он је први пут у каријери славио на стази "Алберт парк", где је забележио укупно шесту победу у каријери, три секунде испред тимског колеге Кимија Антонелија.

На трећем степенику победничког постоља нашао се Шарл Леклер у Ферарију, који је био 15,5 секунди иза Расела, а нешто више од пола секунде испред тимског колеге Луиса Хамилтона.

Актуелни шампион Ландо Норис одбрану титуле започео је петим местом, док је његов тимски колега Оскар Пјастри ударио у заштитну ограду и морао је да одустане пре почетка трке.

БОНУС ВИДЕО: Спортски скандал који је ушао у историју

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Коментари (0)

ПРИЧА О НАЈСТАРИЈЕМ СРПСКОМ КРСТУ