ТОКИО НЕЋЕ ОЛИМПИЈСКЕ ИГРЕ: Више од две трећине Јапанаца против такмичења следећег лета
ВИШЕ од 70 одсто Јапанаца изјаснило се против одржавања Олимпијских игара у Токију на лето следеће године, при чему их 36,4 одсто сматра да би оне требало да буду поново отказане, а 33,7 одсто да треба да буду отказане, показују резултати анкете агенције Кјодо њуз.
Фото: АП
Само 23,9 одсто људи у Јапану навело је да Олимпијада, која је требало да буде одржана овог лета, треба да буде одржана по плану 2021. године.
Главни разлог због којег 75,3 одсто Јапанаца сматра да Олимпијске игре треба или поново одложити или отказати јер је став да приоритет владе треба да буде борба против корона вируса, што је истакло 12,7 анкетираних.
Додатне трошкове за "спротску екставаганцију" као разлог неодржавања игара наредне године навело је 5,9 одсто испитаника.
Више од половине учесника анкете изразило је незадовољство одговором владе ремијера Шинзо Абеа на пандемију корона вируса.
Резултати анкете су показали да 66,4 одсто Јапанаца сметра да би влада требало да прогласи ванредно стање због пораста броја новозаражених у Токију последњих дана.
Препоручујемо
КАКВА АРИНА - СТРАШНА АРИНА! Сабаленка поразила Американку и освојила Мајами
28. 03. 2026. у 22:27
ЈОШ ДВА КОРАКА ДО ТРОФЕЈА: Ватерполисти Радничког у полуфиналу Купа Европе!
28. 03. 2026. у 21:58
ТВРДО НА "АЛФОНСО МОРУБЕУ": Катастрофална нападачка форма жуте подморнице не обећава велики број погодака
ФУДБАЛЕРИ Сеуте угостиће Кадиз у дуелу који долази у осетљивом тренутку за оба тима (14.00). Завршница сезоне у Сегунди доноси све већи притисак, јер сваки бод може да направи значајну разлику на табели.
28. 03. 2026. у 07:30
ЦЕО СВЕТ СЕ СМЕЈЕ ХРВАТИМА: Ево шта су сад урадили у Загребу - и тиме се још и хвале (ФОТО)
Најновије вести из Хрватске тичу се - прошлости. Неко ће рећи измишљене, неко "па и не баш", али свакако, привукле су велику пажњу.
28. 03. 2026. у 19:38
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (0)