ИМА НОВИ ПОСАО: Колинда у комисији МОК-а за одређивање домаћина ОИ

31. 07. 2020. у 08:47

НЕКАДАШЊА хрватска председница Колинда Грабар-Китаровић, на предлог председника Међународног олимпијског комитета (МОК) Томаса Баха именована је у Комисију за одређивање будућих домаћина олимпијских игара.

ИМА НОВИ ПОСАО: Колинда у комисији МОК-а за одређивање домаћина ОИ

Фото: EPA-EFE/FELIPE TRUEBA

Задатак комисија је успостављање сталног дијалога с циљем креирања интереса градова/регија/земаља и националних олимпијских одбора за олимпијске игре.

Већ су позната три наредна домаћина летњих Игара (Токио 2021, Париз 2024, Лос Анђелес 2028. године) и два домаћина зимских Игара (Пекинг 2022, Милано и Кортина д"Ампецо 2026. године), а прве Игре о чијем ће домаћину одлучивати и бивша хрватска председца биће одржане 2030. године, пише портал Кликс.

Комисија је формирана на прошлогодишњем конгресу МОК у Лозани, а Грабар-Китаровић је заменила Филипинку Мике Којуангцо-Јаворски.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАПАД У НЕВЕРИЦИ: Откривено шта је Мађарска управо урадила за Русију

ЗАПАД У НЕВЕРИЦИ: Откривено шта је Мађарска управо урадила за Русију

Русија је, откако је почео рат у Украјини, или "специјална војна операција" како то зове Руска Федерација, углавном била скрајнута у међународном спорту. И то услед бројних санкција руским спортистима, било да се ради о екипној или појединачној конкуренцији. У појединачној је, истина, било и неких "попуста", под условом да постоји пристанак да се наступа као "неутрални" спортиста. Али, изгледа да су дошла нека друга времена.

24. 02. 2025. у 21:51

Коментари (0)

РУСИЈА ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Уведене санкције олимпијском шампиону који је шокирао свет