РЕКЛА ЗБОГОМ РУКОМЕТУ : Сања Дамњановић завршила каријеру након 21 године
ПРОСЛАВЉЕНА рукометашица и репрезентативка Србије завршила је играчку каријеру која је трајала 21 годину.
ФОТО: ЕПА
Тридесеттрогодишња рукометашица која је играла на позицију левог бека одлучила се на овај корак због жеље за проширењем породице.
"Прошле сезоне сам играла у Будућности, а мој супруг Стеван био је у Запорожју и тешко нам је пала та раздвојеност, пре свега због сина Виктора. Онда смо се Стеван и ја договорили да ако буде продужио уговор у Мотору да радимо на проширењу породице, а ако напусти клуб да заједно пробамо да нађемо неки ангажман. Он је остао у Запорожју, а ја сам убрзо остала у другом стању. Одлука је била јасна", рекла је Дамњановић Вујовић за “Спортски журнал”.
У каријери је наступала за Раднички, Наису, Крим, Зајечар, Подравку, Виборг, Вардар, Шиофок и Будућност.
У дресу националног тима уписала је 111 наступа, постигла је 382 гола, док је највећи успех остварила 2013. године освојивши сребрну медаљу на Светском првенству у Београду.
Пратите "Новости спорт" на Фејсбуку
Препоручујемо
СРБИН ОМИЉЕН У ЗАГРЕБУ: Јандрићева одбрана кола у Лиги шампиона
05. 10. 2020. у 14:03
КЊИЖЕВНО ВЕЧЕ У ЧАСТ 75. РОЂЕНДАНА: Црно-бели организују свечаност у част јубилеја
04. 10. 2020. у 11:28
ШАМПИОН НА СТАРТУ СА ЦРВЕНЧАНИМА: Рукометаши Војводине дочекују Црвенку
02. 10. 2020. у 16:43
ЕМОТИВНО ВЕЧЕ НА "ОЛИМПИКУ": Легендарни капитен се враћа кући, навијачима Роме ће бити чудно да не бодре свог вољеног сина
ПОСЛЕДЊИ меч 17. кола Серије А доноси емотиван дуел на Олимпику, где Рома дочекује Ђенову. У центру пажње је повратак Данијелеа Де Росија у Рим, овога пута као ривала, док домаћин тражи победу којом би одржао корак за тимовима из врха табеле.
29. 12. 2025. у 09:00
ЦЕО СВЕТ ЈЕ ОВО ЧЕКАО! Откривено како је Никола Јокић, да ли су пукли лигаменти колена и колико ће га ова повреда коштати!
Повреда коју је Никола Јокић доживео на последњој НБА утакмици Денвер нагетса у 2025. години изазвала је лавину реакција. Али, сви су чекали само једно - шта кажу лекари. И, дошао је и тај тренутак.
30. 12. 2025. у 17:35
ЗЕЛЕНСКИ: Спреман сам на сусрет са Путином - постоји један услов
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски изјавио је данас да је спреман да се састане са руским председником Владимиром Путином у било ком формату, али да је за то потребно да се ''речи и дела'' руског лидера подударају.
29. 12. 2025. у 13:08
Коментари (0)