НАША БИВША АТЛЕТИЧАРКА ЈАСНА: Брзо сам се истрошила
СНЕЖАНА Пајкић Јоловић је крајем осамдесетих и почетком деведесетих година прошлог века пленила у српској атлетици.

ФОТО: Н. Параушић
Доминирала је на 1.500 и 3.000 метара, била двострука јуниорска првакиња Европе, титули се радовала и на сениорском ЕП у Сплиту 1990.
Легендарна атлетичарка из Ћуприје била је сребрна и бронзана на јуниорским светским првенствима. Ипак, најлепше успомене носи из града под Марјаном, где је оборила и државни рекорд на 1.500 метара - 4.08,21.
- Моји највећи успех је то што сам четири године заредом освајала медаље на јуниорским европским и светским првенствима, што сам то на крају крунисала златом на сениорском ЕП у Сплиту - каже за сајт САС Снежана Пајкић Јоловић.
Наша рекордерка признаје да је могла да пружи више српској атлетици:
- Требало је да направим пресек и малу паузу после свих тих медаља и притисака, како би се организам опоравио психички и физички. Да сам то урадили верујем да бих остварила још боље резултате, јер сматрам да нисам пружила свој максимум.
САВЕЗ РАДИ ОДЛИЧНО
ДОБИЈАЊЕ дворанског СП у атлетици 2022. је највећи успех нашег савеза, сматра Снежана Пајкић Јоловић:
- То је част и показатељ да САС одлично ради на афирмацији атлетике свих ових година, уједно и на промоцији наше државе.
Трофејна атлетичарка сматра да млади морају много да тренирају:
- Рад и само рад, преко ноћи се ништа не постиже, потребно је време да би се дошло до успеха и врхунских резултата. То је једини начин за успех, јер су услови више него идеални у односу на осамдесете и деведесете године прошлог века, када сам ја тренирала.
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
Препоручујемо

ОЛИМПИЈСКИ ШАМПИОН ОПТУЖЕН ЗА СИЛОВАЊЕ: Прети му вишедесценијска робија
16. 11. 2020. у 17:22

БОЛТ: Нико не може да сруши мој рекорд! Роналдо је једини који би ме победио!
15. 11. 2020. у 10:55

ВЛАХОВИЋ ЗА ПРЕКИД ЈУВЕОВЕ ЦРНЕ СЕРИЈЕ: Реал Мадрид је у одличном ритму, а низ победа код куће улива страх у кости свим противницима
Реал Мадрид и Јувентус састају се у великом европском класику који увек носи посебну тежину, без обзира на форму или тренутни положај у групи.
22. 10. 2025. у 08:34

ЂОКОВИЋ ДОНЕО ШОК ОДЛУКУ: Ово је мало ко очекивао пред крај сезоне
Новак Ђоковић једонео одлуку која ће многе разочарати.
21. 10. 2025. у 20:03 >> 21:47

ГОВОРИО САМ "НЕМОЈ", НИЈЕ МЕ ПОСЛУШАО: Хасан продао кућу, син му се коцкао - "То су златни гени"
“Немој то сине, тата је прошао све”
22. 10. 2025. у 10:27
Коментари (0)