КРАЈ СЕЗОНЕ: Грожан више неће возити у овој години

Часлав Вуковић

06. 12. 2020. у 16:01

ВОЗАЧ Хаса Роман Грожан одлучио је да не наступи на последњој трци ФОрмуле 1 ове сезоне, за велику нагдару Абу Дабија.

КРАЈ СЕЗОНЕ: Грожан више неће возити у овој години

Фото: EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU

За Француза је ова сезона завршена, као и сарадња са конструктором Хас.

Грожан је пре недељу дана доживео тешку несрећу у Бахреину када је његов болид експлодирао и преполовио се на два дела приликом излета са стазе.

- Изузетно ми је жао што нећу моћи да возим последњу трку у Абу Дабију. Покушао сам све што сам могао уз помоћ лекара, али ризик је превелики. Одлучио сам да се не тркам. Била је то једна од најтежих одлука коју сам донео у животу, али истовремено и најисправнија. Недостајаће ми тим - рекао је Грожан.

Пзната је и његова замена, па ће тако за Хас у последњој трци возити Пјетро Фитипалди.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ СЛАВЕ: Русија добила сјајну вест из Београда

РУСИ СЛАВЕ: Русија добила сјајну вест из Београда

Русија је, откако је почео рат у Украјини, или "специјална војна операција" како то зове Руска Федерација, у спортском смислу била склоњена са међународне сцене, осим неколико изузетака. Али најновије вести су потпуно другачије.

22. 07. 2025. у 12:27

Коментари (0)

ЛЕТО КАДА СУ НАУЧИЛИ ДА ПЛИВАЈУ – ЧАК 85 МАЛИШАНА У ЉИГУ ТРЕНИРАЛО СА НИКОЛОМ РАЂЕНОМ