ТУЖАН ДАН ЗА СРПСКИ ВАТЕРПОЛО: Преминуо златни олимпијац из Мексика
У БЕОГРАДУ је у недељу увече после кратке и тешке болести у 77. години преминуо Дејан Дабовић, бивши ватерполо репрезентативац, тренер и спортски радник.

Н. Параушић
Напустио нас је велики спортиста и стручњак, сјајан и у сваком друштву омиљен човек.
Рођен је 3. августа 1944. у Херцег Новом. За репрезентацију Југославије је играо 110 пута и постигао 53 гола.
Највећи успех му је освајање златне медаље на Олимпијским играма у Мексико Ситију 1968.
Има освојено злато и на Медитеранским играма у Измиру 1971. За национални тим је још играо на Светском првеству 1975. у Калију и годину дана касније на Олимпијским играма у Монтреалу.
Играо је за Јадран до 1968. када је прешао у Партизан.
Са београдским саставом је 1968. и 1970. освајао државни првенство а 1968. и 1969. зимско првенство. Каријеру је наставио у Приморју а завршио у Соларису.
После тога се бавио тренерским послом у бројним клубовима у Југославији и Италији.
Био је творац изванредне генерације Приморја која је изнедрила асове попут Вујасиновића, Хинића, Бараћа...

ЛАГАНО ДОЛАЗИ: Тип предлог за "сигурица тикет" са две реалне квоте
ЗА данас смо вам спремили следеће предлоге.
03. 09. 2025. у 07:30

УЗНЕМИРУЈУЋИ СНИМАК: Из пенала убио голмана! (ВИДЕО)
Спорт је задесила трагедија.
05. 09. 2025. у 15:51

"ЦИНИЧАН - У ПОЗИТИВНОМ СМИСЛУ": Москва о Трамповим покушајим да оконча ратове
ПРИСТУП америчког председника Доналда Трампа у вођењу дипломатије кроз склапање трговинских договора "прилично је циничан", али у позитивном смислу, изјавио је у петак представник Кремља Дмитриј Песков.
05. 09. 2025. у 19:51
Коментари (0)