РУСИ ОГОРЧЕНИ: Потпуни безобразлук, нећемо остати без одговора

Марко Паунић
Марко Паунић

18. 12. 2020. у 10:05

РУСИЈА намерава да оспори одлуку Спортског арбитражног суда да забрани руском председнику Владимиру Путину да две године присуствује Олимпијским и Параолимпијским играма, изјавио је заменик шефа комитета за међународне послове Савета федерације Русије Владимир Џабаров.

РУСИ ОГОРЧЕНИ: Потпуни безобразлук, нећемо остати без одговора

Фото: АП

Како је рекао, та одлука је „потпуни безобразлук и Русија неће оставити тако нешто без одговора“.

Како је јуче саопштено из Суда, поред Олимпијских и Параолимпијских игара, ова забрана се односи и на посете руског председника свим светским првенствима.

Иначе, забрана се односи и на представнике руске владе, а тачније на министре и заменике министара, као и на премијера и заменике премијера.

Подсетимо, Спортски арбитражни суд у четвртак је стао на страну Светске антидопинг агенције (ВАДА) у спору са Руском антидопинг агенцијом (РУСАДА) – руски спортисти неће моћи да се такмиче на великим међународним такмичењима под руском заставом до 16. децембра 2022. године.

Осим тога, РУСАДА је дужна да агенцији ВАДА плати износ од 1,27 милиона долара као накнаду за трошкове које је ВАДА имала од јануара 2019. до датума одлуке.

(Спутник)
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЛАХОВИЋ СЕ ДОКАЗАО ТУДОРУ! Српски ас својим голова врши притисак на Хрвата да га уврсти међу стартних 11 против Реала

ВЛАХОВИЋ СЕ ДОКАЗАО ТУДОРУ! Српски ас својим голова "врши притисак" на Хрвата да га уврсти међу стартних 11 против Реала

ДЕРБИ осмине финала Светског клупског првенства одиграће Реал Мадрид и Јувентус који се састају на "Хард рок стадиону" у Мајамију (21.00).

01. 07. 2025. у 10:34

ЦРНА ГОРА И БОСНА У НЕВЕРИЦИ: Њихови репрезентативци Иванић и Крунић певали српску химну Боже правде! (ВИДЕО)

ЦРНА ГОРА И БОСНА У НЕВЕРИЦИ: Њихови репрезентативци Иванић и Крунић певали српску химну "Боже правде"! (ВИДЕО)

Црвена звезда и Зенит из Санкт Петербурга састали су се у Русији како би одиграли у пријатељску утакмицу, а један детаљ са овог сусрета привукао је пажњу и пре првог судијског звиждука.

29. 06. 2025. у 18:52

АГЕНТ МОСАДА У ПОЛИТИЧКОМ ВРХУ СИРИЈЕ: Вешање израелског шпијуна снимано и преношено уживо (ФОТО/ВИДЕО)

АГЕНТ МОСАДА У ПОЛИТИЧКОМ ВРХУ СИРИЈЕ: Вешање израелског шпијуна снимано и преношено уживо (ФОТО/ВИДЕО)

МНОГИ га сматрају најбољим израелским шпијуном икада. Са лажним идентитетом сиријског муслимана рођеног у Либану, Ели Коен је имао један циљ - да као оперативац Мосада сазна поверљиве информације које ће користити Израелу.

01. 07. 2025. у 12:48

Коментари (1)

ДОБРОВОЉНО ДАВАЊЕ КРВИ: Несебичан чин који спасава животе