КАД УЧЕНИК НАДМАШИ УЧИТЕЉА: Афрички атлетичар оборио 10 година стар светски рекорд свог тренера
АТЛЕТИЧАР из Буркине Фасо, Фабрис Занго, оборио је скоком од 18.07 метара светски дворански рекорд у троскоку, који је десет година држао његов тренер Теди Тамго. Занго је тако постао први троскокаш који је у дворани прескочио 18 метара, а седми укупно.
EPA/EFE
Зангов лични рекорд у дворани до сада је износио 17.77м, док је на отвореном прескочио 17.66м што је и афрички рекорд.
- Оно кад ученик престигне учитеља. Знали смо да рекорд мора пасти, а сада се враћамо на посао - написао је Теди Тамго на Твитеру.
Ко зна, можда ускоро падне и један од најстаријих светских рекорда, у троскоку на отвореном који још од 1995. године држи Британац Џонатан Едвардс са 18.29.
Препоручујемо
НЕМАЈУ ОДГОВОР ЗА ЈОКИЋА: Никси "немоћни" против најбољег кошаркаша данашњице
ВЕЧЕРАС нас очекује дуел између Нагетса и Никса који се састају у "Бол арени" три сата после поноћи.
06. 03. 2026. у 14:30
ЗАПАД У НЕВЕРИЦИ, ТРАМП У ШОКУ! Ево шта су Турци управо урадили због напада Американаца и Израела на Иран
Након што су Сједињене Америчке Државе и Израел ивршили напад на Иран, па изазвали одговор у виду ракета и дронова по околним земљама у којима су америчке војне базе, десила се једна потпуно несвакидашња ствар.
06. 03. 2026. у 22:52
"СВЕ САМ ТО ПРОШЛА СА САШОМ" Сузана потресена због Зорице: "Канцер као да је заразна болест, не знам од чега је оперисана"
ВЕЧЕРАС се у Сава Центру одржава први од три концерта Марије Шерифовић у 2026. години.
06. 03. 2026. у 20:27
Коментари (0)