ХРВАТИ ОВАКАВ ШАМАР ПАМТЕ САМО ПРОТИВ ЈУГОСЛАВИЈЕ: Најтежи пораз у историји "коцкастих", Данци као Тутини пулени (ВИДЕО)
СВЕ што је могло да пође по злу за репрезентацију Хрватске на Светском првенству у Египту, пошло је.

Фото: ЕПА
Прво су се жалили на очајне услове на самом Мундијалу, а онда су већ на старту направили велики кикс и ремизирали са Јапаном. Ни у остатку првенства нису блистали, а након још једног кикса дугогодишњи селектор Лино Червар је јавно поднео оставку.
И онда се после победе Катара над Аргентином десио трачак наде за изабранике Лина Червара да против незаинтересоване Данске (без Микела Хансена) изборе визу за наредну фазу.
А онда шамар који ће имати далекоснажне последице 26:38 и пласман на 15 место на шампионату где су се надали медаљи.
Био је то најубедљиви пораз Хрватске у историји на великим турнирима, односно са истом разликом као против Југославије на Европском првенству у Шведској пре 19 година.
Тада је Југославија предвођена Зораном Тутом Живковићем и са голманима Штербиком и Перићем, уз асове попут Јовановића, Максића, Шкрбића, Милосављевића, Матића и остале декласирала "каубоје" на челу са вероватном најбољим рукометашем у историји Иваном Балићем – 34:22 (17:10).
Било је то у Јенченпингу када су Хрвати испали у групној фази, а Југославија прошла даље као трећа уз још Француску и Немачку.
Тада су најефикаснији на мечу били Недељко Јовановић и Владимир Петрић са по осам голова, а по четири пута су погодили Жикица Милосављевић и Младен Бојиновић.
Код Хрватске Славко Голужа је погодио пет пута, Звонимир Билић четири, а Петар Метличић и Божидар Јовић по три.
Само годину дана после тога Хрватска је била шампион света у Португалу, а наш рукомет почео је да пада...
Препоручујемо

ЛАГАНО ДОЛАЗИ: Тип предлог за "сигурица тикет" са две реалне квоте
ЗА данас смо вам спремили следеће предлоге.
03. 09. 2025. у 07:30

ПРЕНОС, СРБИЈА - ФИНСКА: Фрка на Евробаскету!
Србија и Финска играју вечерас утакмицу осмине финала Европског првенства у кошарци, а тај нокаут меч са Евробаскета 2025 можете уживо да пратите уз пренос на порталу "Новости".
06. 09. 2025. у 20:05 >> 21:37

ГЛУМИЦА И РАНИЈЕ ИМАЛА ПРОБЛЕМА СА ЗАКОНОМ? Бурне реакције Русије на хапшење Биковићеве бивше, захтева се СТРОГА казна
ЛЕПОТИЦА из Санкт Петербурга, која се прославила драмом "Лед", за око нам је запела захваљујући романси са партнером из поменутог филма, популарним српским глумцем који је и у Русији изградио завидну каријеру.
06. 09. 2025. у 11:32
Коментари (0)