ЗАВРШЕН ЗИМСКИ ШАХОВСКИ ФЕСТИВАЛ: Најсвеобухватнија манифестација до сада, одлична организација ОШК “Параћин”

Окончањем последњег турнира у низу и доделом пехара и сертификата, данас је у хотелу “Орбис” у Параћину завршен Зимски шаховски фестивал “Параћин 2021”, међународна шаховска манифестација са учешћем око 150 играча.

ЗАВРШЕН ЗИМСКИ ШАХОВСКИ ФЕСТИВАЛ: Најсвеобухватнија манифестација до сада, одлична организација ОШК “Параћин”

FOTO: Privatna arhiva

Фестивал је одржан у две етапе на две локације, па иако због епидемије ковида 19 није био најбројнији, био је најсвеобухватнији, а организација Омладинског шаховског клуба “Параћин” била је беспрекорна.

Подсетимо, у првој етапи фестивала на Базену “Престиж” одржано је Аматерско отворено првенство Параћина, а наступила су 92 играча из једанаест држава. На истом месту одиграна су и два затворена турнира са по десет играча, а 6. фебруара и брзопотезни турнир.

Затим су се такмичења преместила у хотел “Орбис”, где је такође одиграно више затворених турнира. На последњем, који је завршен данас, наступило је18 играча из шест држава и на њему је било могуће освајање норми за све међународне титуле.

Саша Јевтић, председник ОШК “Параћин”, најавио је наредно дружење са шахистима у граду на Црници од 16. до 22. марта, када је на програму полуфинале појединачног првенства Србије за мушкарце и жене.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ХРАБРО ЗА НАСТАВАК ЕВРОПСКОГ СНА: Војводина јури гол заостатка на Групама арени

ХРАБРО ЗА НАСТАВАК ЕВРОПСКОГ СНА: Војводина јури гол заостатка на "Групама арени"

Војводина ће ове вечери на "Групама арени" (20.15) покушати да надокнади гол заостатка против Ференцвароша и избори пласман у друго коло квалификација за Лигу Европе. Мађарски шампион из претходних година славио је са 2:1 у Новом Саду, па пред својим навијачима има лепу прилику да заврши започети посао и обезбеди двомеч са холандским Твентеом.

16. 07. 2026. у 07:00

Коментари (0)

МИЛИОНИ У ХУМСКОЈ! Партизан договорио трансфер Вање Драгојевића