ЈАПАНСКА ПЛИВАЧИЦА ПОКАЗАЛА ДА ЈЕ СВЕ МОГУЋЕ: Победила леукемију, па изборила пласман на Олимпијске игре
СЈАЈНА прича долази нам из Јапана. Пливачица Рикако Икее успела је данас да се квалификује за Олимпијске игре у Токију и то само две године након што јој је дијагностикована леукемија.
Фото: EPA-EFE/KIMIMASA MAYAMA
Ни сама није свесна шта је урадила, истакла је да ово није очекивала.
- Ово уопште нисам очекивала, имала сам много мање самопоуздања него пре пет година - рекла је рекла је 20-годишња Икее после државног првенства.
Она је у дисциплини 100 метара делфин имала резултат 57,77 секунди и тако се квалификовала за Олимпијске игре у мешовитој штафети.
- Мислила сам да још дуго времена нећу моћи да победим, али сам вредно тренирала за то - навела је Икее, која није могла да задржи сузе.
Њен првобитни циљ је био да се пласира на Олимпијске игре 2024. године које се одржавају у Паризу. Успела је да надмаши своја очекивања и сјајна је ствар што ће се такмичити у домовини.
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
Препоручујемо
ПРОГНОЗА ЗА ДАНАС - КИША ГОЛОВА НА МЕТРОПОЛИТАНУ: Атлетико спрема освету за прошлогодишњи пораз у двомечу
МАДРИДСКИ Атлетико ће дочекати Барселону у првој утакмици полуфинала Купа краља. Два шпанска тешкаша се поново састају у овој фази такмичења, а играчи Дијега Симеонеа желе освету након прошлогодишње елиминације од каталонских гиганта.
12. 02. 2026. у 06:45
ТЕНИС ЈЕ ЗАТЕЧЕН: Новак Ђоковић дигао руке!
Најновије вести из тениса тичу се најбољег играча света свих времена.
11. 02. 2026. у 16:13
ЈК ПРИЗНАЛА: "Са њим сам изгубила невиност - први пут са Немањом био је грозан, ужасан"
"ИМАЛА сам 18 година. Било је грозно искуство. Помислила сам: "Како некоме ово може да се догоди?" Било је ужасно."
10. 02. 2026. у 07:32
Коментари (0)