ОДБОЈКАШИ ВОЈВОДИНЕ И ПАРТИЗАНА СПРЕМНИ ЗА ДРУГИ МЕЧ: Битка за круну и Лигу шампиона

С.Б.

04. 04. 2021. у 21:10

ПОБЕДУ на старту финалне серије одбојкаши Војводине желе да потврде успехом у сутрашњој (19.00), другој утакмици у Београду, а Партизан намерава да изједначи на свом паркету и задржи шансу за титулу која, ове сезоне, значи и директан пласман у групну фазу Лиге шампиона.

ОДБОЈКАШИ ВОЈВОДИНЕ И ПАРТИЗАНА СПРЕМНИ ЗА ДРУГИ МЕЧ: Битка за круну и Лигу шампиона

ФОТО: ОК Војводина

Новосађани су у суботу били неумољиви, надиграли су црно-беле са максималних 3:0 (25:19, 25:22 и 25:20) за 80 минута игре, а били су сигурни и концентрисани управо у завршницама сетова.

- Није било тако лако као што то резултат говори - каже Слободан Бошкан, стратег Новосађана. - Ипак, ми смо у завршницама сетова били добри, чврсти, концентрисани и заслужено решили меч у своју корист. Уверен сам да ће Партизан у другом мечу, на свом терену, бити бољи, али једнако тако очекујем и да ћемо ми од почетка имати потребну агресивност, да их нападнемо у њиховој сали и учинити све да поново победимо.

Бојан Јанић, тренер и уједно играч Партизана, сматра да његова екипа у уводном дуелу није на одговарајући начин "закључивала" сетове, посебно други и трећи, у којима је имала прилику.

- Звучи да је 3:0 било лако за Војводину. Неке ствари смо добро радили, а није срамота изгубити од Војводине на њеном паркету. Јаки су, заиста, али ја не волим да губим и незадовољан сам због неких грешака као и због чињенице да нисмо напали. Нема времена за опоравак, очекујем да у Београду будемо храбрији, јачи на сервису и да нападнемо, јер немамо шта да изгубимо. Жеља је да у трећи меч уђемо поравнати - каже Јанић.

Трећа утакмица финалне серије плеј-офа игра се у четвртак, 8. априла у Новом Саду, а шампион Србије биће екипа која прва стигне до три победе.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЂУРИЦА МУДРО ЗБОРИ: Мале квоте руше тикете! (ВИДЕО)

ЂУРИЦА МУДРО ЗБОРИ: "Мале квоте руше тикете!" (ВИДЕО)

"КЛАДИОНИЧАРСКЕ ПРИЧЕ" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама најпознатијег српског типстера и његових гостију.

14. 11. 2025. у 12:45

СРБИЈА УЗ ЧУДО МОЖЕ НА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО! Орлови изгубили од Енглеске, а нису добили сјајну вест од Албанаца

СРБИЈА УЗ ЧУДО МОЖЕ НА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО! "Орлови" изгубили од Енглеске, а нису добили сјајну вест од Албанаца

Фудбалска репрезентација Србије није успела да победи Енглеску на Вемблију, па је услед пораза од 2:0 постало дефинитивно познато да из своје квалификационе групе неће отићи ни директно на Светско првенство, ни у бараж, што је обезбедила Албанија победом у Андори (1:0). Ипак, шанса за "орлове" постоји - и то минимална - да буду међу четири најбоље екипе у Лиги нација које се нису квалификовале кроз квалификационе групе. Тренутно, та четири места заузимају Велс, Румунија, Шведска и Северна Ирска, а само срећан сплет околности може нашу селекцију да "угура" у ту малу групу која "бочним путем" иде у бараж.

13. 11. 2025. у 22:39 >> 22:40

Коментари (0)

ИМАМ ЈЕДНУ СТРАШНУ ВЕСТ Шешељ о самоубиству познатог српског политичара